A Pető András Kar fejlesztéseinek sorában átadásra került a Kar Kútvölgyi úti telephelyén egy komplex funkcionalitással bíró szülői váró. A több mint 4 millió forint kari forrásból megvalósult fejlesztés lehetővé teszi, hogy a neveltek hozzátartozói minőségi környezetben tölthessék el a várakozási időt.

Szülők, egyetemi és kari vezetők, valamint munkatársak jelenlétében került sor a PAK új szülői szobájának átadására a Kútvölgyi úton. Az egybegyűlteket Dr. Tenk Miklósné dr. Zsebe Andrea, a kar dékánja köszöntötte, aki kiemelte, hogy a Semmelweis Egyetemhez történt csatlakozás óta töretlenek a Pető András Kar közösségét szolgáló kari fejlesztések és beruházások. Mint említette, a Villányi úton és a Kútvölgyi úton megvalósult nagyértékű beruházások után fontos lépcső a most átadott szülői helyiség is az idén már átadásra került új oktatási , közösségi és hallgatói terek után. A kar dékánja egyúttal reményét fejezte ki, hogy hamarosan megkezdődhet a karon a pihenőkert kialakítása, valamint megkezdődhet az óvodai játszótér teljes felújítása is.

Feketéné dr. Szabó Éva stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes a Konduktív Pedagógiai Központ vezetőjeként köszöntötte az egybegyűlteket.

„Régi hiátust pótlunk a mai napon, ezért különösen nagy öröm számomra, hogy itt állhatunk és egy olyan közösségi teret adhatunk át, ami méltó módon szemlélteti a Semmelweis Egyetem családbarát mivoltát, nyitottságát és elkötelezettségét abban, hogy munkatársainkat, hallgatóinkat, ellátottainkat és azok családtagjait is egy közös egységgé kovácsoljuk.” – fejtette ki a rektorhelyettes.

Kiemelte, hogy az átadásra kerülő helyiség talán legfontosabb szerepe az, hogy közösséget teremthet olyan szülők között, akik hasonló élethelyzetben, nap mint nap sokszor embert próbáló nehézségekkel néznek szembe.

Galéria

7kép

A szülői váró egy korábbi üzlethelység területén került kialakításra összesen 44 m2 alapterületen, két összenyitott helységből. A belső helységben kapott helyet a pelenkázóval, szoptatós hintaszékkel és mosdóval is ellátott ún. pihenő helyiség, míg a külső helység lehetőséget biztosít a hozzátartozók számára étkezésre, beszélgetésekre, de a kialakított számítógép állomásokon akár munkavégzésre is.

Vona Zsófia

Fotó: Barta Bálint, Semmelweis Egyetem