Nagy érdeklődés övezte a Semmelweis Egyetem Pető András Kar által megrendezett Kutatók Éjszakája rendezvényt. Karunk idén tizenegy színes és interaktív előadással várta a részvevőket, akik nagy számban, több mint kétszázan érkeztek.

A Kar Kútvölgyi úti épületében megvalósuló rendezvény elsődleges célja az volt, hogy változatos témákon keresztül betekintést nyújtson a konduktív nevelés kiterjedt és sokszínű tevékenységi körébe. A programkínálatban szereplő műhelyek mindegyike kapcsolódott a Pető András Kar valamelyik tudományos kutatási műhelyéhez.
A foglalkozások betekintést engedtek az óvodánkon zajló kutyás terápiába, a kerekesszékes vívás, valamint a boccia izgalmas paralimpiai sportágába, az oktatási robotokkal végzett képességfejlesztésbe. Az érdeklődőknek lehetőségük nyílt arra, hogy részt vegyenek zenei, kézműves és adaptált társasjáték workshopokon. A jelenlévők a természeten keresztül friss szemmel tekinthettek a matematikára, ismereteket szerezhettek a legújabb mesekutatásokról, szemléletformáló gyakorlatokon keresztül rálátást kaphattak a mozgássérüléssel élők mindennapi kihívásaira, s természetesen Karunk névadójával, Dr. Pető Andrással, valamint az általa létrehozott konduktív nevelés történetével is megismerkedhettek.
A vendégek többsége több műhelyen is részt vett. Visszajelzéseik alapján az előadók maximálisan felkészültek, az előadások pedig érdekfeszítőek, elgondolkoztatóak és motiválóak voltak számukra.

Galéria

13kép