Idén második alkalommal került megrendezésre a Nyári Egyetem, amely a Semmelweis Egyetem hallgatóinak szóló, többek között oktatásra, kultúrára és sportra fókuszáló programsorozat. A tavalyi eseményhez hasonlóan, melyet a 250 éves Semmelweis Egyetem jubileumi évének első rendezvényeként rendeztek, az idei Nyári Egyetem is nagyon sikeres volt. A 2020. szeptember 3-4. között, az Elméleti Orvostudományi Központban (EOK) szervezett eseményen a járványügyi előírások maximális betartása mellett megtöltött termek és az előadásokkal párhuzamosan működő kivetítők biztosították, hogy a nagyszámú érdeklődő hallgatóság is követhesse a prezentációkat és délutáni beszélgetése.

A Pető András Kar a Nyári Egyetem mindkét napján képviseltette magát, így az első napon Dr. Túri Ibolya docens, tudományos rektorhelyettes A konduktorképzés sajátosságai, szakmai identitás, professzió előadásával, míg a rendezvény második napján Dr. Pintér Henriett docens, tehetséggondozásért felelős oktatót hallgathatták A konduktív pedagógia jelenléte a nemzetközi bírálati rendszerű folyóiratokban című prezentációja által.

További cikkek a témában:

A Semmelweis Egyetem és az orvostudomány jövőjéről szólt a Nyári Egyetem első napja

A legújabb kutatási eredményektől a mentális egészségig – a Nyári Egyetem 2. napja