Prof. Dr. Molnár Zsolt – az Intenzív Terápiás Klinika újonnan kinevezett igazgatója

2024. január 1-től Prof. Dr. Molnár Zsolt vezeti az Intenzív Terápiás Klinikát.

Aneszteziológus, intenzív terápiás szakorvosként több év angliai gyógyító- és kutatómunka után 10 évig Pécsen vezette az egyetemi klinika intenzív osztályát, majd újabb 10 évig a Szegedi Tudományegyetem Aneszteziológiai és intenzív Terápiás Tanszékét. Szakmai tapasztalataival több éven át orvosigazgatóként segítette aCytoSorbents amerikai–német cég kutatómunkáját.  A Semmelweis Egyetem nem volt ismeretlen számára, hiszen 2021 óta a Transzlációs Medicina Intézet és az akkor még Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika egyetemi tanáraként új lendületet és friss szemléletet hozott a fiatal utánpótlás nevelésébe.

Elkötelezett a szakmailag legmagasabb szintű betegellátásért, a friss kutatási eredmények bevonásáért a betegellátásba a betegek gyógyulása érdekében, a saját eredmények publikálásáért és eljuttatásáért a nemzetközi szakmai körökhöz.

Mottója: „Európai ellátást Magyarországra – Magyarországot az európai ellátásba