A 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia keretében a Pető András Karon is lezajlott a Kari Tudományos Diákköri Konferencia, melyre 2020. november 30-án került sor. Ezen a rangos eseményen konduktor hallgatók mutatták be folyamatban lévő kutatásukat. A 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia 2021 tavaszán — a pandémiás helyzetre tekintettel — rendhagyó módon, online színtérben kerül megrendezésre. Alkalmazkodván e rendkívüli helyzetre, a Karon is online módon zajlott a rendezvény. A Tudományos Diákkörön kilenc hallgató számolt be kutatásáról. Az előadás sorrendjében a következők:

• Horváth Hanna: A következtetés fejlesztése ismert meséken keresztül.
    • Témavezető: dr. Pintér Henriett
  • Haga Orsolya: Megkésett beszédfejlődés, és beszédészlelés fejlesztésének kutatási lehetőségei.
    • Témavezető: dr. Pintér Henriett
  • Vörös Emese: Az expresszív írás alkalmazási lehetőségei a pedagógiai rehabilitációban.
    • Témavezető: dr. Pintér Henriett
  • Tankó-Farkas Kinga: Augmentatív és alternatív kommunikáció cerebralis paresis-es tanulók körében.
    • Témavezető: dr. Pintér Henriett
  • Szalóczy Emma: A bizonyítékalapú kézírás kutatási lehetőségei.
    • Témavezető: dr. Pintér Henriett
  • Csöppü Dominika: A sport mint befolyásoló tényező a pályaorientációban.             Témavezető: dr. Sipeki Irén
  • Bana Bíborka: Sportsérülések a parakajak-kenuzók körében.
    • Témavezető: Sáringerné dr. habil Szilárd Zsuzsanna
  • Nagy Brigitta: Az augmentatív és alternatív kommunikáció beépítésnek lehetőségei a konduktív napirendbe .
    • Témavezető: dr. Túri Ibolya
  • Tarcsai Emese: Élet a Pető után, avagy a fiatal felnőttkor kríziseinek megjelenése és megoldása mozgássérülteknél.

Témavezető: dr. Sipeki Irén

A négytagú zsűri az online zajló szóbeli prezentációt az előadás minősége, a beszéd minősége és a kérdésre adott azonnali válasz minősége alapján értékelte.

A Pető András Kar Tudományos Diákköri Konferenciájának eredménye a következő:

1. helyezett: Nagy Brigitta (témavezető: Dr. Túri Ibolya)
  2. helyezett: Horváth Hanna (témavezető: Dr. Pintér Henriett)

III. helyezett: Haga Orsolya (témavezető: Dr. Pintér Henriett)

Különdíjban részesült: Szalóczy Emma (témavezető: Dr. Pintér Henriett)

A legfelkészültebb szakirodalmi összefoglalót bemutató hallgató: Tankó-Farkas Kinga (témavezető: Dr. Pintér Henriett)

A 35. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára Nagy Brigittát jelölték a zsűri tagjai, illetve Aranyosi Zsuzsannát, aki a Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri rendezvényének I. helyezettje.

Pintér Henriett (Semmelweis Egyetem Pető András Kar TDK felelős)