A Semmelweis Egyetem legnagyobb presztízsű nemzetközi díja, a Semmelweis Budapest Award ünnepség keretében az egyetem 12 nyugállományba vonuló egyetemi tanára részesült professor emerita, illetve emeritus címben, a Szenátus jubileumi év alkalmából hozott döntése nyomán – köztük Horváth Dezsőné, Júlia, a Pető András Kar nyugalmazott főiskolai tanára. Gratulálunk!

6kép

A Semmelweis Budapest Awardot idén Dr. Roska Botondnak, a Bázeli Egyetem professzorának, a bázeli Molekuláris és Klinikai Szemészeti Intézet alapítójának ítélte oda a Szenátus. Az elismerést Dr. Merkely Béla rektor adta át a Szemészeti Klinikán rendezett ünnepség keretében, ahol vendégprofesszori címet is adományozott Dr. Roska Botondnak.

Az eseményről szóló részletes beszámoló erre a linkre kattintva olvasható.

Vona Zsófia

Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem