Nagy érdeklődés övezte a Semmelweis Egyetem Pető András Kar által megrendezett Kutatók Éjszakája rendezvényt. Az egyetemi karként első ízben önállóan szervezett és megvalósított esemény a Kar életében fontos állomás, ahol célunk volt, hogy megmutathassuk a konduktív nevelés és az ehhez kapcsolódó szakmai tevékenységeink meggyőző szakmai erejét, sokszínűségét, hogy szakmai tanácsokkal, prevenciós megoldásokkal és gyakorlati válaszokkal szolgálhatunk a családok bármely tagjai számára, valamint hogy sokat tehetünk a fizikai egészség és jóllét, valamint a mentális és lelki egészség szolgálatában.

Előadásaink és interaktív foglalkozásaink főként a rehabilitáció témaköreiben szerveződtek, így különösen a felnőtt rehabilitációt érintő afáziás konduktív fejlesztő program, a gyermekrehabilitáció területén végzett korai szűrés és megkésett mozgásfejlődést támogató programjaink, kutyaterápiás foglalkozások, valamint az utazó konduktori feladatellátás céljainak és szervezésének tematikus áttekintésére adtak lehetőséget. Egyúttal alkalmat adtak a résztvevők számára interaktív művészetterápiás foglalkozáson, valamint prevenciós célú, egészségmegőrző- és fejlesztő előadáson, gerinctorna foglalkozáson való részvételre.

Dr. Túri Ibolya
Fotó: Tatai Balázs