Június 4-9.  között rendezték meg az idei FINA Női Világliga Szuperdöntőt, melynek ezúttal Budapesten a Duna Aréna adott otthont. A Magyar Vízilabda Szövetség jóvoltából a Pető András Kar Konduktív Gyakorló Óvodájának, valamint Általános Iskolájának neveltjei is részt vehettek a vasárnapi mérkőzéseken és a helyszínen szurkolhattak a kiváló hangulatú meccsen a magyar lányoknak.

6kép

Bár magyarok a csoportkörben előbb a legutóbbi két olimpián és a világbajnokságon győztes amerikaiaktól, majd az oroszoktól is kikaptak, addig a kanadaiakat gólzáporos meccsen legyőzték. Végül, az ausztrál csapattal vívott mérkőzés után az együttes hatodik lett a hazai rendezésű világliga szuperdöntőben és nagy lendülettel folytatják felkészülésüket a közelgő világbajnokságra.

A finálét az Egyesült Államok 10-9-re nyerte Olaszország ellen, a bronzérmes Oroszország lett. Nagyon köszönjük a lehetőséget!

Vona Zsófia