Tisztelt Munkatársak!

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy az alábbi szabályzatok módosításra és közzétételre kerültek:

I. Elfogadó/módosító szenátusi határozat: 4/2024. (I.25.)

Hatálybalépés napja: 2024. február 01.

1. Számviteli politika

1.1. Könyv Számviteli politika

Rövid összefoglaló: módosult a szabályzat 4.5 pontja, mely a Mérlegkészítés időpontjára vonatkozó dátumokat tartalmazza, valamint az ellenőrzési nyomvonalban lettek végig vezetve az új, szeptembertől működő, 4 osztályos PÜIG hatáskörök. Ezek a módosítások már a 2023. beszámoló készítésére is vonatkozzanak.

A tartalom megtekinthető: Számviteli politika I. Könyv Számviteli politika

1.2. Könyv Pénzkezelési szabályzat

Rövid összefoglaló: a szabályzat 1. számú melléklete sorolja fel az Egyetemen működő házipénztárakat, amely kiegészült az ETK házipénztárával.

A tartalom megtekinthető: Számviteli politika III. Könyv Pénzkezelési szabályzat

1.3. Könyv Eszközök és források értékelési szabályzata

Rövid összefoglaló: a szabályzat 2.1 pont (9a) bekezdésében a beruházás-felújítás különválasztásra került. A 3.3 Terv szerinti értékcsökkenés pontba bekerült a belső ellenőrzési vizsgálatok eredményeként a (3a) bekezdésbe a maradványértékre vonatkozó információk teljeskörűvé tétele, illetve lejjebb az ingatlanokhoz kapcsolódó vagyoni értékű jogok értékcsökkenés %-a. Az előzőek alapján az ellenőrzési nyomvonal is módosításra került.

A tartalom megtekinthető: Számviteli politika V. Könyv Eszközök és források értékelési szabályzata

Megtekintem a Szabályzattárat!

Amennyiben a legfontosabb változásokról közvetlen e-mail értesítést kér, iratkozzon fel a JIF NEWS Hírlevélre!

Semmelweis Egyetem Jogi és Igazgatási Főigazgatóság