A Semmelweis Egyetem Munkahelyi és Állatjóléti Bizottságának feladata az egyetem állatkísérleti szabályzatának (etikai kódex) előkészítése; az állatkísérleti szabályzat végrehajtásának ellenőrzése; az állatkísérletek szakmai-etikai felügyelete; az állatkísérletekkel összefüggő adatszolgáltatás biztosítása; az állatokkal foglalkozó és az állatkísérletekre jogosult személyek oktatásának, képzésének megszervezése.

Tagjai

A mandátumok érvényessége a 2020. szeptember 25-től 2023. szeptember 24-ig 180/2020. (IX.24.) számú határozata alapján.

A Semmelweis Egyetem Szenátusának 100/2020. (VI.25.) számú határozata a Szenátus által létrehozott, az egyetem egészére kiterjedő, hatáskörrel rendelkező állandó bizottságok – Munkahelyi és Állatjóléti Bizottság, Külső Kutatási Munkákat Véleményező Bizottság, Gyógyszerterápiás, Antibiotikum és Infekciókontroll Bizottság, Egyetemi Esélyegyenlőségi Bizottság, Minőségfejlesztési, és Minőségértékelő Bizottság, Habilitációs Bizottság, Egyetemi Etikai Bizottság doktorandusz hallgatók személyi összetételének módosításáról

Email: mutettan@gmail.com

Bizottsági tagok Cím/titulus
Elnök:  Dr. Szabó Györgyi egyetemi adjunktus