TÁJÉKOZTATÓ
Valamennyi szervezeti egység vezetője részére

Tisztelt Szervezeti Egység Vezető Asszony/Úr!

Tájékoztatom, hogy a Veszélyes Áruk Nemzetközi Közúti Szállításáról szóló Európai Megállapodás, valamint az Egyetem K/26/2020. (VIII.03.) számú Környezetvédelmi Szabályzata által előírt kötelező, dokumentált, ismeretfelújító ADR oktatás megtartása szükséges az Egyetem veszélyes áru- és veszélyes hulladékszállítással érintett szervezeti egységeiben dolgozó munkatársak részére. Az ADR oktatással egybekötve megtartásra kerülhet a 1996. évi XXXI. törvény és az Egyetem K/22/2020. (VIII.03.) számú Tűzvédelmi Szabályzata alapján kötelezően előírt ismétlődő tűzvédelmi oktatás és a   1993. évi XCIII. törvény és az Egyetem K/18/2020. (VIII.03.) számú Munkavédelmi Szabályzata alapján kötelezően előírt ismétlődő munkavédelmi oktatás is. Az oktatások hatékonyabb lebonyolítása érdekében a Biztonságtechnikai Igazgatóság a mellékelt éves oktatási ütemtervet készítette.

Az éves ismétlő oktatás megtartására a jelenlegi járványhelyzet miatt 3 féle oktatási forma közül lehet választani.

Az oktatáshoz melynek időtartama kb. 80 perc, az oktatási formától függően a következőket kérem szíveskedjen biztosítani:

1. Személyes oktatás esetén:
  • oktatási helyszín (tanterem, egyéb terem),
  • oktatási segédeszköz (projektor, számítógép/laptop),
  • valamint az érintett munkavállalók értesítése, részvételük biztosítása.

A járványhelyzet miatt a személyes oktatásokat az alábbi feltételekkel lehet megtartani:

• Az oktatótermekben a munkavállalók egymástól és az oktatótól 1,5 m-es távolság megtartásával foglaljanak helyet a teremben,
  • Gondoskodni kell a száj és az orr eltakarásáról, maszk viselése a hallgatóság számára kötelező,
  • Hatékony légcserét kell biztosítani (ablakok, ajtók lehetőség szerint nyitott állapotban legyenek),
  • Biztosítani kell a kézfertőtlenítés lehetőségét – a teremben (alkoholos) kézfertőtlenítő kihelyezésével,
  • Amely munkavállaló légúti megbetegedésre utaló jeleket tapasztal, nehezebben kap levegőt a szokásosnál, vagy felszökik a láza, száraz köhögés gyötri, ne jelenjen meg az oktatáson,
  • Az oktatótermekben lévő felületeket az oktatást megelőzően, majd azt követően át kell törölni fertőtlenítő hatású tisztítószerrel.
  1. ZOOM oktatás

Amennyiben a személyes oktatás feltételei nem biztosíthatók, lehetőség van online, ZOOM program segítségével megtartani az oktatást. A ZOOM-meetingben történő részvételhez szükséges az alkalmazás letöltése lehetőleg kamerával rendelkező okos eszközre vagy PC-re.

1. Hibrid oktatás

Amennyiben nem megoldható minden munkavállaló részéről az online oktatási forma, úgy lehetőség van hibrid oktatás megtartására. Ez azt jelenti, hogy a munkavállalók egy része online, ZOOM program segítségével hallgatja az oktatást, egy része pedig élőben, előre egyeztetett oktatási helyszínen a járványhelyzet miatt bevezetett szabályozások betartásával.

Az oktatásról dokumentáció készül, amit a hatósági ellenőrzés során az ellenőrzést végzők bemutatásra kérnek, hiánya esetén több százezer forintig terjedően bírságolhatnak.

Az előírt oktatási kötelezettség teljesítése érdekében kérem szíves együttműködését. Amennyiben az oktatásokkal, valamint a kijelölt időponttal kapcsolatban további észrevétele van, kérem forduljon e levél előadójaként megjelölt munkatársam felé.

Budapest, 2021. január 11.

Simon Mátyás

Éves oktatási ütemterv

2021. év

Munka-, tűz-, polgári védelmi, környezetvédelmi- és ADR oktatások ütemterve

Időpont

EOK Transzlációs Medicina Intézet

EOK Élettani Intézet

EOK Állatház

Összevont Elméleti Tömbigazgatóság (EOK)

június

Kollégiumok Igazgatósága

Központi Igazgatási Épület

december

Megjegyzés: A munka és tűzvédelmi oktatás megtartása valamennyi szervezeti egység számára kötelező. Amennyiben nem szerepel valamelyik szervezeti egység a listában, vegyék fel a kapcsolatot Márkus Klaudia környezetvédselmi előadó (e-mail: markus.klaudia@semmelweis-univ.hu; mobil: +36 20 663 2916) munkatársammal.

Eredeti dokumentum letöltése.