Tájékoztatom, hogy a Veszélyes Áruk Nemzetközi Közúti Szállításáról szóló Európai Megállapodás, valamint az Egyetem K/26/2020. (VIII.03.) számú Környezetvédelmi Szabályzata által előírt kötelező, dokumentált, ismeretfelújító ADR oktatás megtartása szükséges az Egyetem veszélyes áru- és veszélyes hulladékszállítással érintett szervezeti egységeiben dolgozó munkatársak részére. Az ADR oktatással egybekötve megtartásra kerülhet a 1996. évi XXXI. törvény és az Egyetem K/22/2020. (VIII.03.) számú Tűzvédelmi Szabályzata alapján kötelezően előírt ismétlődő tűzvédelmi oktatás és a   1993. évi XCIII. törvény és az Egyetem K/18/2020. (VIII.03.) számú Munkavédelmi Szabályzata alapján kötelezően előírt ismétlődő munkavédelmi oktatás is. Az oktatások hatékonyabb lebonyolítása érdekében a Biztonságtechnikai Igazgatóság a mellékelt éves oktatási ütemtervet készítette.

Az éves ismétlő oktatás megtartására a jelenlegi járványhelyzet miatt 3 féle oktatási forma közül lehet választani.

Az oktatáshoz melynek időtartama kb. 80 perc, az oktatási formától függően a következőket kérem szíveskedjen biztosítani:

1. Személyes oktatás esetén:
  • oktatási helyszín (tanterem, egyéb terem),
  • oktatási segédeszköz (projektor, számítógép/laptop),
  • valamint az érintett munkavállalók értesítése, részvételük biztosítása.

A járványhelyzet miatt a személyes oktatásokat az alábbi feltételekkel lehet megtartani:

• Az oktatótermekben a munkavállalók egymástól és az oktatótól 1,5 m-es távolság megtartásával foglaljanak helyet a teremben,
  • Gondoskodni kell a száj és az orr eltakarásáról, maszk viselése a hallgatóság számára kötelező,
  • Hatékony légcserét kell biztosítani (ablakok, ajtók lehetőség szerint nyitott állapotban legyenek),
  • Biztosítani kell a kézfertőtlenítés lehetőségét – a teremben (alkoholos) kézfertőtlenítő kihelyezésével,
  • Amely munkavállaló légúti megbetegedésre utaló jeleket tapasztal, nehezebben kap levegőt a szokásosnál, vagy felszökik a láza, száraz köhögés gyötri, ne jelenjen meg az oktatáson,
  • Az oktatótermekben lévő felületeket az oktatást megelőzően, majd azt követően át kell törölni fertőtlenítő hatású tisztítószerrel.
  1. ZOOM oktatás

Amennyiben a személyes oktatás feltételei nem biztosíthatók, lehetőség van online, ZOOM program segítségével megtartani az oktatást. A ZOOM-meetingben történő részvételhez szükséges az alkalmazás letöltése lehetőleg kamerával rendelkező okos eszközre vagy PC-re.

1. Hibrid oktatás

Amennyiben nem megoldható minden munkavállaló részéről az online oktatási forma, úgy lehetőség van hibrid oktatás megtartására. Ez azt jelenti, hogy a munkavállalók egy része online, ZOOM program segítségével hallgatja az oktatást, egy része pedig élőben, előre egyeztetett oktatási helyszínen a járványhelyzet miatt bevezetett szabályozások betartásával.

Az oktatásról dokumentáció készül, amit a hatósági ellenőrzés során az ellenőrzést végzők bemutatásra kérnek, hiánya esetén több százezer forintig terjedően bírságolhatnak.

Az előírt oktatási kötelezettség teljesítése érdekében kérem szíves együttműködését. Amennyiben az oktatásokkal, valamint a kijelölt időponttal kapcsolatban további észrevétele van, kérem forduljon e levél előadójaként megjelölt munkatársam felé.

Budapest, 2022. január 26.

Tisztelettel,

Simon Mátyás

Munka-, tűz-, polgári védelmi, környezetvédelmi- és ADR oktatások ütemterve

Időpont

Neurológiai Klinika

Sürgősségi Orvostani Klinika

Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika

Szolgáltatási Igazgatóság (Parkfenntartási Osztály, Szolgáltatási Osztály)

Ellenőrzési Igazgatóság

október

EOK Molekuláris Biológiai Tanszék

EOK Transzlációs Medicina Intézet

EOK Élettani Intézet

EOK Állatház

Összevont Elméleti Tömbigazgatóság (EOK)

Orvosi Képalkotó Klinika

Informatikai Igazgatóság

november

I.    Sz. Gyermekgyógyászati Klinika

Ortopédiai Klinika

Igazságügyi és Biztosítás-Orvostani Intézet

Kollégiumok Igazgatósága

Biztonságtechnikai Igazgatóság

december

Megjegyzés: A munka és tűzvédelmi oktatás megtartása valamennyi szervezeti egység számára kötelező. Amennyiben nem szerepel valamelyik szervezeti egység a listában, vegyék fel a kapcsolatot Márkus Klaudia (+36 20 663 2916, markus.klaudia@semmelweis-univ.hu) munkatársammal.

Eredeti dokumentum letöltése:

Kotelezo_ADR_Tuz_Munka_Oktatas