Újrakezdés és megújulás: a klinikai pszichológia változatos élete

20 év az oktatás, a tudomány és a betegellátás szolgálatában a Semmelweis Egyetemen

Időpont: 2022. június 10. 14:00-17:00

Helyszín: Semmelweis Szalon, Semmelweis Egyetem, Budapest Üllői út 26.

Összefoglaló cikk a rendezvényről:

Az egyetemhez csatlakozásának 20. évfordulóján köszöntötték a Klinikai Pszichológia Tanszéket

A rendezvényről

A Klinikai Pszichológia Tanszék 2002. január 1-én csatlakozott a Semmelweis Egyetemhez. Szakambulanciánkon részben az orvosegyetemi háttérnek köszönhetően korszerű, komplex ambuláns betegellátás zajlik, ami az integrációt követően évente átlagosan 5000 terápiás találkozást jelent, bizonyítottan hatékony módszerekkel, OEP finanszírozott formában. A Tanszéken mintegy 700 klinikai szakpszichológus végzett a csatlakozás óta, evidenciákon alapuló és magas szakmai minőségi irányelvek szerinti képzésben. A Tanszék bekapcsolódott az egyetemen folyó medikus és doktori képzésbe is. Az elmúlt 10 évben elindulhatott a klinikai szakpszichológus rezidensképzés, amelynek köszönhetően még szorosabbá vált a kapcsolat az Egyetem egyes klinikáival. Az oktatási tevékenység bővülésével párhuzamosan a tudományos jelenlét is nagy lendületet vett. Az elmúlt évek kutatási területei közt szerepel: 1.) a mindfulness alkalmazási lehetőségei a klinikumban; 2.) szuicid prevenció; 3.) az obesitas pszichológia tényezőinek vizsgálata; 4.) poszttraumás stressz betegség kognitív háttértényezői; 5.) a kezeléssel való együttműködés pszichés aspektusai és kognitív terápiás lehetőségek onkológiai betegek körében.

A 20. születésnap jelentős mérföldkő egy szervezet életében is, ezért szeretnénk megünnepelni és bemutatni ennek a 20 évnek az eredményeit.

Szeretettel hívunk és várunk Mindenkit, kollégákat, oktatókat, barátokat, hallgatókat, régieket és újakat, akik részesei voltak ennek az időszaknak a Tanszék életében!

a Szervezőbizottság

Köszöntés

Prof. Dr. Perczel-Forintos Dóra

Megnyitó