A Szakambulancia gyógyító tevékenysége a felnőtt pszichoterápiás ellátás és serdülőrendelés, amelyek országos szinten is hiányt pótolnak.
A Szakambulancia keretein belül egyéni- és csoportterápiák érhetők el a bizonyítékon alapuló gyógyítás szellemében: egyéni és csoportos kognitív viselkedésterápiák, szupportív, relaxációs, mindfulness alapú, metakognitív terápiák, továbbá rendszerszemléletű családterápiák.
Szakmai profilok
Szakmai profilok bemutatása: Az alábbi felnőttkori pszichés zavarok pszichoterápiás kezelése tartozik a Klinikai Pszichológia Tanszék Szakambulanciájának profiljába, ezért ilyen problémákkal küzdő páciensek jelentkezését tudjuk fogadni:
- szorongásos zavarok (pánik, generalizált szorongás, szociális fóbia, hipochondriasis, fóbiák),
- depresszió,
- traumatizáció, poszttraumás állapotok,
- evészavarok: bulimia, obesitas (elhízás)
- szomatizációs zavarok (fejfájás, alvászavarok, funkcionális meddőség, magas vérnyomás stb.)
A serdülő és ifjúkorban jelentkező pszichés zavarok: szorongásos zavarok, depresszió, fejfájás, szomatizációs zavarok
A Szakambulancia profiljába nem tartozó pszichés zavarok: pszichotikus zavarok, addiktológiai kórképek, akut krízisek, személyiségzavarok, bipoláris zavar.
Az egyéni terápiás módszereket csoportos módszerek egészítik ki:
- Kognitív viselkedésterápiás testsúlycsökkentő csoport: a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatának csökkentésére korszerű viselkedésterápiás módszerekkel.
- Problémamegoldó tréning a szuicid prevencióban: a rekurrens öngyilkossági veszélyeztetettség csökkentésére a korábban öngyilkosságot megkísérelt személyek számára.
- Mindfulness (tudatos jelenlét) alapú kognitív terápiás csoportok: rekurrens depresszió, szorongásos állapotok, indulat- és érzelemszabályozási zavarok, fejfájás kezelésére.
- Asszertív (szociális készségfejlesztő) tréning: a legkülönfélébb pszichés problémákkal küzdő személyek kommunikációs problémáinak kezelésére.
- Kognitív pszichoterápiás csoport emlődaganattal küzdők számára
A jelentkezéssel kapcsolatos leggyakoribb kérdéseket és válaszokat összegyűjtöttük a gyakori kérdések (GYIK) menüpont alatt.
Szakambulanciánkra való bejelentkezéshez szakorvosi beutaló szükséges! Szakambulanciánkra kizárólag telefonon keresztül lehet bejelentkezni!
Elérhetőség
1091 Budapest, IX. Üllői út 25. I. emelet Tel: 459-1493
Betegfelvétel hétköznapokon munkaidőben (8.00-16.00 között)
Traumaközpont
A Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológia Tanszék Szakambulanciájának ellátási profilja átalakul, 2020. október 1-től TRAUMAKÖZPONT-ként is működünk. Célunk, hogy OEP finanszírozott ambuláns ellátási lehetőséget biztosítsunk a poszttraumás stressz zavar (PTSD) diagnózissal rendelkező páciensek számára. Munkatársaink a nemzetközi (NICE) irányelvek alapján bizonyítottan hatékony pszichoterápiás módszerekben képzett klinikai szakpszichológusok és pszichoterapeuták.
Megfelelő kezelés hiányában a PTSD további következményeként depresszió, szorongás, krónikussá váló szomatikus tünetek és alvászavar, alkohol- vagy/és szerabúzus is kialakulhat.
Traumaközpontunkba szakorvosi beutalóval várjuk a poszttraumás stressz zavarral (PTSD) diagnosztizált pácienseket, ahol a NICE irányelvek által javasolt kognitív viselkedésterápiát biztosítjuk a páciensek számára. Kérjük a Kollégákat a diagnózis pontos megadására. A gyakran komorbid borderline személyiségzavar teljes (egy éves dialektikus viselkedésterápiás) kezelése meghaladja Szakambulanciánk kereteit, ezért a borderline páciensek terápiáját nem tudjuk vállalni.
- amennyiben a pszichiáter szakorvos indokoltnak látja, szakorvosi beutalót állít ki, melyen szerepel a PTSD diagnózisa
- bejelentkezés módja: telefonon (06-1-459-1493) vagy e-mailen (szakamb@med.semmelweis-univ.hu), kérjük, ez esetben a páciens csatolja a szakorvosi beutalóját.
Tájékoztatónk az alábbi linkről letölthető: Tájékoztató TRAUMAKÖZPONT alakulásáról