Tisztelt Munkatársak!

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy az alábbi szabályzatok elfogadásra/módosításra és közzétételre kerültek:

1. Klinikai kutatások-vizsgálatok szabályzata

Rövid összefoglaló: a Klinikai kutatások-vizsgálatok szabályzata elfogadására tett javaslatot a szenátusi előterjesztés, amelyet a belügyminiszter irányítása vagy felügyelete alá tartozó, állami fenntartású egészügyi szolgáltatók által végzett klinikai vizsgálatok lebonyolításának egyes kérdéseiről szóló B5/2023. (05.08.) BM utasítás vonatkozó rendelkezései, valamint további gazdasági és jogi jellegű pontosító módosítások indokoltak.

A tartalom megtekinthető: Klinikai kutatások-vizsgálatok szabályzata

Elfogadó/módosító szenátusi határozat: 53/2024. (VI.27.)

Hatálybalépés napja: 2024. július 06.

2. Kitüntetési és díjak adományozásáról szóló szabályzat

Rövid összefoglaló:

a) Kari kritériumrendszerre vonatkozó szabályzati előírás felülvizsgálata

Módosításra került szabályzat 1.4.2 pont (8) bekezdése (a kari kritériumrendszerre való utalás törlésére), másrészt a Szenátus felkéri az ÁOK dékánját a 26/2018 (2018. február 13-i) KT határozat hatályon kívül helyezésére.

b) A Semmelweis Egyetem Kiváló Szakdolgozója kitüntetés keretszámának megemelése.

Semmelweis Egyetem Kiváló Szakdolgozója kitüntetés keretszámának emelését a jelenleg évente adható 30-ról 40- re.

A tartalom megtekinthető: Kitüntetési és díjak adományozásáról szóló szabályzat

Elfogadó/módosító szenátusi határozat: 64/2024. (VI.27.)

Hatálybalépés napja: 2024. július 06.

Megtekintem a Szabályzattárat!

Amennyiben a legfontosabb változásokról közvetlen e-mail értesítést kér, iratkozzon fel a JIF NEWS Hírlevélre!

Semmelweis Egyetem Jogi és Igazgatási Főigazgatóság