Tisztelt Munkatársak!

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy a Szervezeti és Működési Szabályzat az alábbiak szerint módosításra és közzétételre került:

1.) I.1. rész – Általános szervezeti és működési rendelkezések

Rövid összefoglaló:

A Szenátus döntése alapján Farmakológiai és Gyógyszerkutatás-fejlesztési Központ és a Pályázat Menedzsment Központ létrehozásával kapcsolatos szabályok kerültek megalkotásra.

A módosítás keretében elfogadásra kerültek a KFI támogató rendszer átszervezését érintő új rendelkezések is.

Az új Doktori Szabályzat elfogadásával párhuzamosan a doktori képzéssel kapcsolatos szervezeti rendelkezések, feladat- és hatásköri szabályok módosítására is sor került.

A tartalom megtekinthető: I.1. rész – Általános szervezeti és működési rendelkezések

Módosító szenátusi határozat:
43/2023. (V. 25.)

44/2023. (V. 25.)

48/2023. (V.25.)

Hatálybalépés napja:
2023. június 2.

2023. június 1.

2023. június 3.

2.) I.1. rész – Mellékletek

Rövid összefoglaló: Az I.1. rész szerinti szervezeti egységet érintő pontosítások okán az Egyetem organogramja kiegészítésre került az Farmakológiai és Gyógyszerkutatás-fejlesztési Központtal és a Pályázat Menedzsment Központtal.

A tartalom megtekinthető: I.1. rész – Mellékletek

Módosító szenátusi határozat:
43/2023. (V. 25.)

44/2023. (V. 25.)

Hatálybalépés napja:

2023. június 2.

2023. június 1.

3.) I.6. rész – Szellemitulajdon-kezelési Szabályzat

Rövid összefoglaló: A módosítással sor került az Egyetem kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) tevékenységét támogató rendszer átszervezésére, amelynek során a pályázati és a hozzá kapcsolódó projektmenedzsment fókuszált módon került megszervezésre, különös hangsúlyt fektetve az EU-s és egyéb nemzetközi pályázatokra, továbbá a szellemi tulajdon kezelésének önálló szakmai kompetenciája is megerősítésre került.

A tartalom megtekinthető: I. 6. rész Szellemitulajdon-kezelési Szabályzat

Hatálybalépés napja: 2023. június 1.

4.) II. 2. rész – Az intézményi oktatói, kutatói ösztöndíjak és más juttatások feltételei, az ezzel összefüggő pályázatok rendje, az oktatók és kutatók részére kiírt kutatási pályázatok elbírálásának rendje

Rövid összefoglaló: Korábbi szenátusi döntés alapján, a Richter jutalomdíj részletes szabályai kerültek megalkotásra, és az Egyetem kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) tevékenységre támogató rendszert átszervezéséből adódóan egyes rendelkezések kerültek módosításra.

A tartalom megtekinthető: II. 2. rész – Az intézményi oktatói, kutatói ösztöndíjak és más juttatások feltételei, az ezzel összefüggő pályázatok rendje, az oktatók és kutatók részére kiírt kutatási pályázatok elbírálásának rendje

5.) II.4. rész – A felsőoktatási intézmény által adományozható címek feltételei

Rövid összefoglaló: A módosítással a Tiszteletbeli doktori cím adományozására vonatkozó részletszabályok kerültek beiktatásra, amelyek eddig a Doktori Szabályzatban voltak megtalálhatóak.

A tartalom megtekinthető: II.4. rész – A felsőoktatási intézmény által adományozható címek feltételei

Hatálybalépés napja: 2023. június 3.

6.) II.5. rész – Külföldi oklevélnek az egyetemen oktatói vagy tudományos kutatói munkakör betöltése céljából hazai mesterfokozatként történő elismerése

Rövid összefoglaló: A külföldi bizonyítványok és oklevelek elismeréséről szóló 2001. évi C. törvény változása okán szükségessé vált az SZMSZ II.5. részének átfogó módosítása.

A tartalom megtekinthető: II.5. rész – Külföldi oklevélnek az egyetemen oktatói vagy tudományos kutatói munkakör betöltése céljából hazai mesterfokozatként történő elismerése

7.) III.2. rész – Tanulmányi és Vizsgaszabályzat

Rövid összefoglaló: A Tanulmányi és Vizsgaszabályzat rendelkezéseinek korábbi szakmai vezetői döntéseknek megfelelő módosításait, valamint a gyakorlati alkalmazás során felmerült szükséges pontosításait tartalmazza a szakdolgozati eljárás digitalizációja tárgyban, egyéb módosítások  értelmezési, gyakorlati alkalmazási problémákra reflektálnak.

A tartalom megtekinthető: III.2. rész – Tanulmányi és Vizsgaszabályzat

Módosító szenátusi határozat: 39/2023. (V.25.)

Hatálybalépés napja: 2023. június 6.

8.) III.3. rész – Doktori Szabályzat

Rövid összefoglaló: A Szenátus 2023. márciusi ülésén döntött a doktori iskolák összevonásáról és az egységes Semmelweis Egyetem Doktori Iskola létesítéséről. A döntést követően a doktori képzésre vonatkozó szabályok teljeskörűen áttekintésre kerültek, az képzési struktúrának megfelelően kerültek a Szabályzat rendelkezései megalkotásra.

A tartalom megtekinthető: III.3. rész – Doktori Szabályzat

8.) III.3. rész – Mellékletek

Rövid összefoglaló: Az új Doktori Szabályzat megalkotásával párhuzamosan szükségessé a doktori képzés során alkalmazandó mellékletek tartalmának újraszabályozása.

A tartalom megtekinthető: III.3. rész – Mellékletek

9.) III.4. rész – Térítési és Juttatási Szabályzat

Rövid összefoglaló: Az új Doktori Szabályzat megalkotásával párhuzamosan szükségessé vált a  Szabályzat vonatkozó rendelkezésének módosítása is.

A tartalom megtekinthető: III.4. rész – Térítési és Juttatási Szabályzat

10.) III.5. rész – Hallgatói Fegyelmi és Kártérítési Szabályzat

Rövid összefoglaló: Az új Doktori Szabályzat megalkotásával párhuzamosan szükségessé vált a Szabályzat vonatkozó rendelkezésének módosítása is.

A tartalom megtekinthető: III.5. rész – Hallgatói Fegyelmi és Kártérítési Szabályzat

Semmelweis Egyetem Jogi és Igazgatási Főigazgatóság