Tisztelt Munkatársak!

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy az alábbi szabályzatok elfogadásra/módosításra és közzétételre kerültek:

1. Kitüntetési és díjak adományozásáról szóló szabályzat

Rövid összefoglaló: A kitüntetési szabályzat módosításának célja a Semmelweis Egyetemen huzamos időn át példamutató és kiemelkedő tevékenységet kifejtő egészségügyi szakdolgozók munkájának nagyobb és szélesebb körű elismerése. A módosításra tekintettel már az idei évben 10 szakdolgozó kitüntetésben részesülhet az ápolók nemzetközi napján.

A tartalom megtekinthető: Kitüntetési és díjak adományozásáról szóló szabályzat

Elfogadó/módosító szenátusi határozat: 34/2023. (IV.24.)

Hatálybalépés napja: 2023. május 03.

2. Számviteli politika I. Könyv Számviteli politika

Rövid összefoglaló:

1) a 4.5. Mérlegkészítés időpontja pont tekintetében a (2) bekezdés kiegészül a közfeladat finanszírozási szerződés szerinti elszámolások elfogadásának időpontjával,

2) az 5.1. A könyvviteli zárlat általános szabályai pont tekintetében új (7) bekezdéssel egészül ki, amely az összemérés elvének érvényesülését és feltételeit határozza meg az egyetem támogatás értékű bevételeinek kezelése tekintetében.

A tartalom megtekinthető: Számviteli politika I. Könyv Számviteli politika

Elfogadó/módosító szenátusi határozat: 37/2023. (IV.24.)

Hatálybalépés napja: 2023. május 03.

Megtekintem a Szabályzattárat!

Amennyiben a legfontosabb változásokról közvetlen e-mail értesítést kér, iratkozzon fel a JIF NEWS Hírlevélre!

Semmelweis Egyetem Jogi és Igazgatási Főigazgatóság