„Ha meg tudod álmodni, meg is tudod tenni!”
(Walt Disney)

A Semmelweis Egyetem Alapítvány Dr. Márer Vera gyermekgyógyász emlékét őrző díját évente két, az egyetemen dolgozó fiatal gyermekgyógyász nyerheti el pályázat útján. Büszkén és őszinte  örömmel gratulálunk Dr. Kovács Árpád Ferencnek, klinikánk egyetemi tanársegédének, aki az idei díj egyik díjazottja, Dr. Szakmár Enikő (I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika) klinikai szakorvosjelölt mellett.

Dr. Kovács Árpád Ferenc, egyetemi tanulmányait követően 2015-ben állami ösztöndíjas hallgatóként Dr. Pállinger Éva vezetésével a Genetikai, Sejt-, és Immunbiológiai Intézetben kezdte meg tudományos tevékenységét, majd tudományos fokozatát 2020-ban szerezte meg. 2019-ben Dr. Fekete György mentorálásával klinikai genetikai szakképzését kezdte, amelyből 2022-ben szakvizsgázott. 2020-ban megalapította a Humán Genomért Alapítványt a kezelhető genetikai megbetegedések ismeretterjesztésének, diagnosztikájának és terápiás támogatásának céljából. 2021-ben posztdoktori OTKA  pályázatban részesült. Jelenleg 2 TDK hallgató tutora, 2022 óta PhD témakiíró, közleményeinek száma 20, impakt faktora 57,844, független idézettsége 2997, H-indexe 6.

Gratulálunk a nagyszerű teljesítményhez, az elnyert díjhoz!