„…Barátom, csudákat élünk… Az első felvonás gyönyörűen sikerült! Én teli vagyok a legszebb reményekkel… Az én politikám biztos volt, de lassú. Kossuth egy kártyára tett mindent, és legalább idáig annyit nyert a hazának, mint amennyit az én politikám 20 év alatt sem bírhatott volna előállítani.”

(Részlet Széchenyi István 1848. március 17-i leveléből)

Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 173. évfordulója alkalmából, a járványhelyzet miatt egyetemünkön az idei megemlékezés elmarad, és bár a díjakat egy későbbi időpontban adják majd át, de a nemzeti ünnep alkalmából a legkiválóbb egyetemi polgárok nevei, akiket pénzjutalommal járó elismerés illet, felkerültek az egyetem honlapjára. 168-an részesültek egyetemi szintű elismerésben, akik között a II. sz. Gyermekgyógyászati Klinika dolgozói közül többen is kitüntetésben részesültek, szívből gratulálunk kollégáinknak!

A Semmelweis Egyetem Kiváló Dolgozója

Dr. Müller Judit, egyetemi docens

Dr. Jenővári Zoltán, egyetemi tanársegéd

Rektori Dicséret

Fodor Ildikó, gyermekápoló

Dr. Merkely Béla rektor úr írásos beszéde ide kattintva olvasható.