A tantárgy oktatásának célkitűzése, helye az orvosképzés kurrikulumában:
A mesterséges intelligencia egészségügyi alkalmazásainak széles skálája olyan eszközöket és módszereket foglal magában, amelyek megkönnyítik az orvosbiológiai kutatásokat és gyakorlatot. Az újabb nagy nyelvi modellek, például a GPT, további lehetőségeket kínálnak a klasszikus gépi tanulási módszerek mellett, amelyek alkalmazása jelentős hatással lehet a klinikumra. Kurzusunk gyakorlati jellegű foglalkozásokkal szeretné elmélyíteni a hallgatók ismereteit a gépi tanulást használó alkalmazásokat illetően, de kiemelten fontosnak tartjuk azt is, hogy megtanulják az MI publikációk megfelelően kritikus szemléletű feldolgozását, ill. az MI megoldások hatékony teszteléséhez, „értékbecsléséhez” kapjanak segítséget.

A tárgy sikeres elvégzése milyen kompetenciák megszerzését eredményezi:
A hallgató megismeri a rendelkezésre álló mesterséges intelligencia alkalmazásokat és képessé válik az ezek alkalmazására.