A Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és érgyógyászati Klinika, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Máltai Lovagok Szövetsége adventi jótékonysági koncertre hív minden érdeklődőt.

A Semmelweis Egyetem két fiatal orvosa – akik orgonaművészek is egyben – dr. Tóth-Vajna Gergely és dr. Tóth-Vajna Zsombor nagylelkű felajánlást tettek. Az orgonakoncertjük teljes bevételét karitatív célokra ajánlják fel. Ács Gabriella énekművésszel közösen egy csodálatos klasszikus zenei programot állítottak össze.

A koncert helye: Szent Ferenc Sebei Templom, 1011 Budapest, Fő u. 43.

A koncert időpontja: 2018. december 5., 19:00 óra

A koncert programja:

W. A. Mozart: F-dúr templomi szonáta négy kézre
G. Bizet: Agnus Dei
G. F. Händel: Air a Vízi zenéből négy kézre
G. F. Händel: Ombra mai fu a Serse című operából
J. C. Bach: Allegro az Á-dúr szonátából négy kézre
C. Franck: Panis Angelicus
W. A. Mozart: Induló és Sarastro áriája a Varázsfuvolából négy kézre
G. Fauré: Pie Jesu
J. S. Bach: Air a D-dúr zenekari szvitből négy kézre
Liszt F.: Ave Maria
J. C. Bach: Rondó az F-dúr szonátából négy kézre
C. Gounod-J. S. Bach: Ave Maria

Az adománygyűjtés céljaként a szervezők a Máltai Mentőszolgálat támogatását jelölték meg. A budapesti sürgősségi ellátásban részt vevő rohamkocsi gyermekellátáshoz szükséges felszerelésének megújítását szeretnék támogatni.

Az előadásra a belépés ingyenes, lehetőségeihez képest mindenki a helyszínen adhatja le támogatását a megjelölt célra.

Remélem, minél többen tudnak csatlakozni hozzánk, és az adventben, a karácsonyi készület jegyében, egy rövid, lelki feltöltődést hozó koncertet együtt hallgathatunk meg.

„Add, hogy ne engem szeressenek, hanem én szeressek, mert akkor kap az ember, ha ad.”
(Assisi Szent Ferenc)

Sok szeretettel várunk mindenkit!

dr. Sótonyi Péter
a szervezőbizottság nevében