AUTOGÉN TRÉNING CSOPORT GYULLADÁSOS BÉLBETEGSÉGGEL DIAGNOSZTIZÁLT PÁCIENSEINK SZÁMÁRA

A gyulladásos bélbetegség (IBD) tünetei mellett kihívást jelenthet a megfelelő életminőség elérése.

A tünetekkel való megküzdésben kiemelt fontossággal bírnak egyes pszichés tényezők, hisz a krónikus betegség lefolyásából adódóan előfordulhatnak akár nehéz időszakok is, amelyek megterhelik a külső- és belső erőforrások kapacitásait. A Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikáján betegeink gyógyulását és a hatékony betegség- menedzsmentet nemcsak testi, hanem lelki oldalon is támogatjuk, így autogén tréning csoporton való részvételi lehetőséget biztosítunk IBD betegeink számára évente két alkalommal, ősszel és tavasszal. Az autogén tréning a relaxációs technikák egyik leghatékonyabb módszere, erősíti a test öngyógyító folyamatait, a testi lazításon keresztül hat a lelki állapotra, kellemes pszichés állapot elérését célozva. Eredményeképpen testi és lelki feszültség oldása által pszichés energia szabadul fel, a konfliktusok és stressz megfelelő megoldásához. A módszer elsajátítása során önismereti folyamat zajlik le, ami hozzájárul saját reakcióink, érzelmeink és gondolataink megértéséhez, így adekvátabb reagálásmódot tesz lehetővé, összességében javul az életminőség és a közérzet. A csoportot klinikánk pszichológusai vezetik.

Időpont: következő induló csoportunkról érdeklődjön elérhetőségeink egyikén!
Helyszín: Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs Gasztroenterológiai Klinika (1082 Budapest, Üllői út 78.).

Csoportvezetők:
Juhász Anita, klinikai szakpszichológus és Kiss Luca, tanácsadó szakpszichológus, autogén tréner.

JELENTKEZÉS: A jelentkezés egész év során folyamatos. Emailben várjuk betegeink jelentkezését: steg.pszichologusok@semmelweis.hu

A csoporton való részvétel érvényes TAJ-kártya mellett ingyenes (TB-finanszírozott).