A Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológia Tanszéke szeretettel meghívja

„Az alacsony intenzitású pszichológiai intervenciók tankönyve. A pszichés támogatás korszerű eszközei az alapellátásban, a szakellátásban és az iskolában.”
Szerkesztette: Prof. Dr. Perczel-Forintos Dóra; Antal- Uram Dóra, Zinner- Gérecz Ágnes
Medicina Kiadó 2024
tankönyv bemutatójára.

Időpont: 2024. január 31. (szerda) 15:00 óra
Helyszín: SE Klinikai Pszichológia Tanszék (1091 Budapest, Üllői út 25. I. em.)

Program:

A könyvet Prof. Dr. Csabai Márta ismerteti, amelyet kerekasztal beszélgetés követ Prof. Dr. Urbán Róbert és a szerkesztő közreműködésével.

Az alacsony intenzitású pszichológiai intervenciók (low-intensity psychosocial interventions, LIPI) a kognitív viselkedésterápia legújabb, hazánkban még kevéssé ismert területéhez tartoznak.

A gyógyítás komplex szemlélete megkívánja a testi-lelki-környezeti folyamatok szoros kölcsönhatásának felismerését a személy egészségi állapotában. A LIPI mai tudásunk szerint a legkorszerűbb pszichológiai intervenciók gyűjteménye, ami a különféle egészségi problémákban szerepet játszó pszichés nehézségek megoldásához ad korszerű, tudományosan megalapozott ismereteket.  A szülészeti, belgyógyászati, bőrgyógyászati, sebészeti, onkológiai stb. szakellátásban már elindult a LIPI alkalmazása, és reményeink szerint hamarosan már az alapellátásban, a háziorvosi rendelőben is elérhetővé válik a klinikai és vagy egészségpszichológus, aki a mindennapi stresszhelyzetekből adódó nehézségek leküzdésében rövid, bizonyítottan hatékony intervenciókkal képes preventív funkcióját ellátni.

Tankönyvünket elméleti és gyakorlati kézikönyvnek szánjuk. 34 fejezete öt nagy részre tagolódik: az alapfogalmak és a kognitív viselkedésterápiás alapok rövid összefoglalását követően bemutatjuk az alacsony intenzitású pszichológiai intervenciók specifikumait, majd az alapellátásban és a szakellátás egyes területein  alkalmazható alacsony intenzitású beavatkozásokat.

Bízunk benne, hogy a kötetet haszonnal forgathatják orvosok, pszichológusok és egészségügyi szakdolgozók az ellátás minden szintjén. Emellett tanároknak, szülőknek és a segítő foglalkozású szakembereknek is ajánljuk, de a pszichológia iránt érdeklődők is sok értékes ismerettel gazdagodhatnak általa.

Szeretettel várjuk könyvbemutatónkon!