Tisztelt Munkatársak!

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy a Szervezeti és Működési Szabályzat az alábbiak szerint módosításra és közzétételre került:

1.) III.2. rész – Tanulmányi és Vizsgaszabályzat (TVSZ)

Rövid összefoglaló:

A jogalkotó előírásaira is figyelemmel a TVSZ-ben bevezetésre kerül a szabadon választható tantárgy definíciója, illetve egységes szabályozás született arról, hogy a szabadon választható tárgyak közül a konferencia, a tudományos szakmai rendezvény, továbbá az egyéb, tantárgy helyettesítő önkéntes tevékenység meghatározása milyen eljárásrendben történjen.

A TVSZ-ben átvezetésre kerültek a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény módosításából eredő rendelkezések is. A nyelvvizsga követelményekkel kapcsolatos jogszabályi változások átvezetésre kerültek, rögzítésre kerültek új mesterképzési szak KKK elkészítésének eljárási feladatai, valamint a meglévő mesterképzési szakok képzési és kimeneti követelményei felülvizsgálatára vonatkozó határidő. 2023. szeptember 1-jei hatálybalépéssel egyes fogalmak módosítása, új fogalmak bevezetése történt meg.

A tartalom megtekinthető: III.2. rész – Tanulmányi és Vizsgaszabályzat

Módosító szenátusi határozat:

19/2023. (III.30.)

20/2023. (III.30.)

Hatálybalépés napja: 2023. április 4.

Semmelweis Egyetem Jogi és Igazgatási Főigazgatóság