Tisztelt Munkatársak!

Tájékoztatjuk Önöket arról, hogy az alábbi szabályzatok elfogadásra/módosításra és közzétételre kerültek:

Elfogadó/módosító szenátusi határozat: 107/2022. (XII.19.)

Hatálybalépés napja: 2022. december 22.

1. Esélyegyenlőségi szabályzat

Rövid összefoglaló: A modellváltásból fakadóan a szabályzat átalakítása az új működési, szervezeti és finanszírozási feltételekkel összhangba hozott rendelkezéseket tartalmazza.

A tartalom megtekinthető: Esélyegyenlőségi szabályzat

2. Kötelezettségvállalási szabályzat

A tartalom megtekinthető: Kötelezettségvállalási szabályzat

Hatálybalépés napja: 2022. december 21.

3. Helyiséggazdálkodási és értékesítési szabályzat

A tartalom megtekinthető: Helyiséggazdálkodási és értékesítési szabályzat

4. Adatvédelmi és közzétételi szabályzat

A tartalom megtekinthető: Adatvédelmi és közzétételi szabályzat

5. Felelős szervezetirányítási szabályzat

A tartalom megtekinthető: Felelős szervezetirányítási szabályzat

6. Szolgáltatási szabályzat

A tartalom megtekinthető: Szolgáltatási szabályzat

7. Szerződéskötési szabályzat

Rövid összefoglaló: A Szenátus 33/2022. (V.13.) számú határozatával elfogadott Szerződéskötési szabályzat kiegészítésre került új 4. ponttal a székhelyhasználatra vonatkozóan, valamint több szabályzat és az Egészségügyi Irányítási és Fejlesztési Igazgatóság elnevezésének pontosítását. A szabályzat módosítása átmeneti rendelkezéseket tartalmaz a Beszerzési Igazgatóságot érintő szervezeti változások hatálybalépése és a Beszerzési szabályzat módosítása közötti időtartamban alkalmazandó szabályok tekintetében.

A tartalom megtekinthető: Szerződéskötési szabályzat

8. Reprezentációs kiadások szabályzata

Rövid összefoglaló: A Reprezentációs kiadások szabályzata 2.1. pont (6) bekezdése rendelkezik azon szervezeti egységekről, amelyeknél nem kerül maximalizálásra a reprezentációs keret. A felsorolás kiegészítésre kerül az Alumni Igazgatósággal, mert az általa végzett tevékenység jellege alapján indokolttá teszi ezt.

A tartalom megtekinthető: Reprezentációs kiadások szabályzata

9. Gazdálkodási szabályzat

Rövid összefoglaló: A szabályzat módosításra került tekintettel arra, hogy a Gazdasági társaságokról szóló szabályzatban foglaltak rektori-kancellári utasításban kerülnek meghatározásra.

A tartalom megtekinthető: Gazdálkodási szabályzat

10. Követeléskezelési szabályzat, Műszergazdálkodási szabályzat, Számviteli politika II. Könyv Leltárkészítési és leltározási szabályzat, III. Könyv Pénzkezelési szabályzat, IV. Könyv Önköltségszámítási szabályzat

Rövid összefoglaló: A Szenátus 3/2020. (I.30.) számú határozatával átalakította a Gazdasági Főigazgatóságot, melynek következtében „gazdasági hivatalvezető” elnevezésre módosultak a „vezető gazdasági koordinátor” elnevezések. Ennek átvezetése szükséges.

A tartalom megtekinthető:

Követeléskezelési szabályzat

Műszergazdálkodási szabályzat

Számviteli politika       II. Könyv Leltárkészítési és leltározási szabályzat

III. Könyv Pénzkezelési szabályzat

IV. Könyv Önköltségszámítási szabályzat

11. Követeléskezelési szabályzat

Rövid összefoglaló: A Követeléskezelési szabályzat 3.2. pont (11) bekezdésében szereplő hivatkozás módosításra került, mert a lakáscélú munkáltatói kölcsön igénybevételének rendjéről szóló E/6/2022. (X.13.) számú rektori-kancellári utasítás hatályon kívül helyezte a hivatkozott a lakás célú munkáltatói kölcsönről szóló 1/2014. rektori körlevelet.

A tartalom megtekinthető: Követeléskezelési szabályzat

12. Szabályozó dokumentumok készítésének rendje

Rövid összefoglaló:

a) 2.1.5. pontja kiegészítésre kerül (4) bekezdéssel a szabályozó dokumentumok JIF alhonlapon történő közzététel módjáról és hitelesnek tekintendő példányáról.

b) Több szabályzat, valamint az SZMSZ I.1. Részének módosításáról szóló 44/2022. (VI.23.) számú szenátusi határozatra való tekintettel a Szabályozó dokumentumok készítésének rendje című szabályzat 1. számú melléklet „Az Egyetem szabályzatainak felsorolása” II. Működéshez kapcsolódó szabályzatok, VI. Betegellátás működési köréhez kapcsolódó szabályzatok alatti felsorolás módosult.

A tartalom megtekinthető: Szabályozó dokumentumok készítésének rendje

Megtekintem a Szabályzattárat!

Semmelweis Egyetem Jogi és Igazgatási Főigazgatóság