STéG
(Amennyiben szakrendelésre való bejelentkezéssel kapcsolatban érdeklődik <<IDE>> kattintson)
Ha hibás, vagy hiányzó adatot talál, kérjük jelezze szervezeti egységünk titkárságán.
A telefonkönyvben található adatok nem használhatók fel az 1995. évi CXIX. törvény szerinti kutatás és közvetlen üzletszerzés céljára.
egyetemi tanár, igazgató - sebészet szakorvosa; okleveles egészségügyi menedzser (MSc)
STéG Vezető aneszteziológus, STéG Sebészeti intenzív osztály szakmai vezető; mesteroktató - anaestheziológia-intenzív terápia szakorvosa
STéG Transzplantációs sebészeti osztály szakmai vezető; klinikai főorvos - anaestheziológia-intenzív terápia szakorvosa
professzor emerita / önkéntes segítő - anaestheziológia-intenzív terápia szakorvosa
klinikai szakorvos - neurológia szakorvosa; szakorvosjelölt: anaestheziológia-intenzív terápiaTartósan távol
klinikai főorvos - anaestheziológia-intenzív terápia szakorvosa; sportorvostan szakorvosa
egyetemi adjunktus - belgyógyászat szakorvosa; nephrológia szakorvosa; orvosi licenc vizsga: hipertonológia
egyetemi adjunktus - belgyógyászat szakorvosa; nephrológia szakorvosa; orvosi licenc vizsga: hipertonológia, diabetológia
klinikai szakorvos - belgyógyászaszat szakorvosa, nephrológia szakorvosa; orvosi licenc vizsga: diabetológia
klinikai szakorvos - belgyógyászaszat szakorvosa, nephrológia szakorvosa; orvosi licenc vizsga: diabetológia
egyetemi adjunktus - kórbonctan-kórszövettan szakorvosa; belgyógyászat szakorvosa
egyetemi docens - belgyógyászat szakorvosa; nephrológia szakorvosa; orvosi licenc vizsga: diabetológia
invazív endoscópia vezető; egyetemi docens - gasztroenterológia szakorvosa; belgyógyászat szakorvosa; orvosi licenc vizsga: endoszkópos ultrahang vizsgálatok
gasztroenterológiai fekvőbeteg ellátás-osztályvezető; egyetemi docens - belgyógyászat szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa
klinikai főorvos - belgyógyászat szakorvosa; klinikai immunológia és allergológia szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa; infektológia szakorvosa
egyetemi tanársegéd - belgyógyász szakorvos; gasztroenterológus szakorvos jelölt,Tartósan távol
klinikai szakorvos - belgyógyászat szakorvosa; infektológia szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa
klinikai szakorvos; mesteroktató - belgyógyászat szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa
egyetemi docens / önkéntes segítő - belgyógyászat szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa, egészségbiztosítás
klinikai főorvos - belgyógyászat szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa; fertőző betegségek szakorvosa
egyetemi adjunktus - sebészet szakorvosa (ÁOK magyar, angol és német nyelvű képzés oktatási felelőse)
Professor Emeritus / önkéntes segítő - sebészet szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa
egyetemi tanársegéd - sebészet szakorvosa (posztgraduális képzés oktatási felelőse)
Professzor Emeritus - sebészet szakorvosa, nephrológia szakorvosa; traumatológia szakorvosa
egyetemi adjunktus / önkéntes segítő - sebészet szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa
egyetemi adjunktus - sebészet szakorvosa; gasztroenterológia szakorvosa (tanulmányi supervisor; FOK magyar, angol és német nyelvű képzés oktatási felelőse)
egyetemi docens - sebészet szakorvosa, nephrológia szakorvosa; traumatológia szakorvosa
Munkacsoportok
Örömmel mutatjuk be emlő- és plasztikai sebészeti munkacsoportunkat, akik 2023. februárjától 2 új szakorvossal kiegészülve dolgoznak Klinikánkon. Segítségükkel Klinikánk immáron teljeskörű ellátást nyújt multidiszciplináris formában az emlő daganatsebészeti és plasztikai sebészeti beavatkozást igénylő betegek számára, mindezt a NEAK ellátási keretein belül.
A Plasztikai Sebészeti Munkacsoport orvosai és szakápolói elkötelezettek amellett, hogy minden páciensnek objektív és modern klinikai szolgáltatásokat biztosítsanak amelyek magukban foglalhatják a komplex klinikai problémák multidiszciplináris értékelését és kezelését. A Semmelweis Egyetemen a rekonstrukciós páciensek igényei egyediek. Ezért a műtéti tervnek is egyénre szabottnak kell lennie.
Az optimális rekonstrukció a több lépcsős eljárást, a legújabb módszerek alkalmazását és/vagy mikrosebészeti transzplantációkat is magában foglalhat. Az új technikák kifejlesztése és alkalmazása, valamint a hagyományos módszerek kreatív alkalmazása lehetővé teszi a legkorszerűbb rekonstrukciót az optimális forma és funkció helyreállítása érdekében.
A munkacsoport vezetője dr Bognár Gábor egyetemi docens. További tagjai: dr Pálházy Tímea, dr Klárik Zoltán, dr Jancsó Máté, dr Scutaru Tabita Tímea
Klinikánkon közel 60 éve folyik szervezetten, nagy betegszám mellett a sebészeti ellátást igénylő endokrinológiai betegek ellátása. A pajzsmirigy- és mellékpajzsmirigy-műtétek évtizedes hagyománya, azok kísérletes sebészeti módszerekkel való vizsgálata, a hasnyálmirigy valamint a hasnyálmirigy-szigetsejtek transzplantációjának művészete, illetve a jó- és rosszindulatú mellékvese-daganatok sikeres sebészeti kezelése mind a munkacsoport munkáját fémjelzik.
A munkacsoport szoros együttműködést alakított ki a Semmelweis Egyetemen 2020-ban létrehozott Endokrinológiai Tanszékkel, illetve a társszakmák (belgyógyászat-endokrinológia, radiológia, nukleáris medicina, patológia, onkológia) részvételével kéthetente közös endokrinológiai onkoteam-eken vesznek részt, melyek során a rosszindulatú endokrinológiai kórképek kezelésében születnek döntések.
A munkacsoport vezetői: dr Huszty Gergely és dr Szlávik Rezső
A munkacsoport további tagjai: dr Horányi János, dr Lázár Norbert, dr Pálházy Tímea, dr. Fekete Krisztina, dr Szabó József, dr Eitler Katalin és dr Illés Kristóf.
Rendelési idejük kedden délelőtt Klinikánk alagsorában.
Klinikánkon több mint 100 éves hagyománya van a nyelőcső-betegségek sebészeti ellátásának, falai között a magyar nyelőcsősebészet több jeles alakja mellett a manapság invazív gasztroenterológiaként ismert szakág akkori művelői is dolgoztak. Ebben az időszakban a nyelőcső műtétek mellett a nyelőcső-visszeresség endoszkópos ellátása, valamit a nyelőcső rosszindulatú daganatainak nem műtéti ellátása is fejlődésnek indult.
Mindezen történelmi alapokon tovább építkezve folytatja tevékenységét felső-tápcsatornai munkacsoportunk. A nyelőcső mellett a gyomor és a patkóbél jó- és rosszindulatú betegségei (ú.m.: rekeszsérvek, diverticulumok, sérülések, daganatos elváltozások) is egyaránt nagy számban kerülnek diagnosztizálásra és ellátásra Klinikánkon mind műtéti, mind intervenciós gasztroenterológiai beavatkozások segítségével.
A munkacsoportban nem csak az általános hasi sebészetben, hanem a mellkassebészetben is járatos kollégák mellett egy kifejezetten a felső tápcsatornai eltérések ellátásában széles ismeretekkel rendelkező gasztroenterológus kolléga is helyet foglal.
A munkacsoport vezetője: dr Vass Tamás
A munkacsoport további tagjai: dr Balázs Ákos, dr Bán Kinga, dr Bennemann Stefán, valamint dr Papp Veronika
Rendelési idejük kedden délelőtt Klinikánk alagsorában
Klinikánkon infektológiai munkacsoport alakult, amely a fertőző betegségek területén dolgozó szakemberek multidiszciplináris tagjaiból áll, köztük orvosokból, ápolókból, gyógyszerészekből.
Az Infektológiai munkacsoport felelős bonyolultabb eseteknél az antibiotikumok klinikánkon történő alkalmazására vonatkozó stratégiák és protokollok kidolgozásáért, valamint segítséget nyújtanak többi kollégánk számára az antibiotikumok megfelelő alkalmazására vonatkozóan. Ennek megfelelően lehetőség lesz helyi viszonyokhoz és betegkörünkhöz adaptált, az infekciók megelőzését szolgáló módszerek kidolgozása.
A csapat célja klinikánon megforduló betegeknél az antibiotikumok szakmailag helyes és ésszerű alkalmazának kontrollja és a napjainkban egyre nagyobb problémát jelentő rezisztens baktériumok kialakulásának minimalizálása.
A munkacsoport tagjai:
dr. Gerlei Zsuzsanna (hepatológus-infektológus), dr. Sandil Anita (hepatológus-immunológus-infektológus), dr. Czompa Diána (gasztroenterológus-infektológus) , dr. Dezsenyi Balazs (infektológus), dr. Bokor Lívia (anesztezológus-infektológus), dr. Diszházi Gyula (gyógyszerész), dr. Saghy Zsolt (gyógyszerész), Sebo Jolan (kórházhigiénikus), és Kovács Judit (kórházhigiénikus).
Klinikánk igyekszik a lehető legtöbb területen segíteni a betegek gyógyulását. Ebben a pácienseink testi gyógyítása mellett a pszichológiai segítségnyújtás is nagy szerepet játszik. A tartós betegség tüneteinek eltűrése, illetve egy esetleges hosszas gyógyszeres kezelés megszokása mind komoly erőfeszítést igényel. Együttműködésben a Semmelweis Egyetem Klinikai Pszichológia Tanszékkel, Klinikánk pszichológusai minden megtesznek azért, hogy a betegek minél jobban viseljek a betegségükkel járó terheket és a lehető legjobb életminőséget érjék el tüneteik mellett.
Járó- és fekvőbetegeik számára pszichológiai állapotfelmérést, támogató konzultációt, alacsony intenzitású pszichoterápiás kezelést, műtéti felkészítést, autogén tréningcsoporton való részvételi lehetőséget biztosítunk.
A képen: Juhász Anita, Kiss Luca, Kazinczi Csaba, Elek Lívia
Klinikánkon a máj-, hasnyálmirigy- és epeúti (hepato-pankreato-biliáris) sebészet több mint egy évszázados múltra tekint vissza, hiszen az Üllői úti Sebészeti Klinika első tanszékvezetője, Dollinger Gyula végezte az akkori Magyar Királyság területén az első epehólyag-műtétet, sikeresen. Azóta is több tanszékvezető (dr Flautner Lajos, dr Kupcsulik Péter, dr Harsányi László, dr Szijártó Attila) képviselte vagy képviseli és műveli magas szinten a sebészet ezen ágát. Az évszázados hagyomány ötvöződik az intervenciós gasztroenterológiai ellátás egyre szélesedő vizsgálati és terápiás spektrumával, aminek köszönhetően a rutinszerű beavatkozások mellett a legmagasabb (III/B) progresszivitási szinten, a legbonyolultabb esetek ellátása is folyik Klinikánkon.
Az ilyen jellegű jó- vagy rosszindulatú betegségekkel küzdő pácienseink minél magasabb szintű ellátása céljából alakult meg hepatobiliáris munkacsoportunk, melynek számos magyarországi és nemzetközi viszonylatban is elismert, jól képzett sebész és gasztroenterológus tagja van. Őket segíti nyugat európai színvonalnak is megfelelő eszközparkunk, mellyel mint a nagy műtéti sebészeti beavatkozások mind a legkisebb invázióval járó beavatkozások biztonsággal elvégezhetőek. Beszédes az elvégzett beavatkozások jelentős száma is: évi közel 180 hasnyálmirigy-műtétet, 200 májműtétet, és közel 50 komplikált epeúti műtétet végzünk a jelentős számú intervenciós gasztroenterológiai vizsgálat (600 ERCP és 250 endoszkópos ultrahang-vizsgálat), illetve jelentős járóbeteg-forgalom (2500 HPB-járóbeteg) mellett.
Jelen statisztikákkal Magyaroroszág legnagyobb esetszámú HPB-centruma vagyunk. A HPB-ellátás jelenét és jövőjét is meghatározó módon alakítja Klinikánk, hiszen itt végeztünk Magyarországon először felgyorsított májregenerációt elősegítő műtétet (ALPPS) és 2022-ben az első robotasszisztált (DaVinci) hasnyálmirigy-műtétet is.
A munkacsoport tagjai magyar és nemzetközi ajánlások szerkesztői, illetve több szakmaspecifikus társaságban töltenek be jelentős szerepeket. Klinikánkon jelentős múltra tekint vissza ennek a területnek nem csak a klinikai, hanem a kísérletes sebészeti vizsgálata, kutatása is. Mindezen gyakorlati és elméleti alapokon jött létre Klinikánkon a HPB Surgical Research Center, mely az ilyen irányultságú sebészeti-gasztroenterológiai kutatásokat, vizsgálatokat igyekszik összefogni, egyfajta támogató és ösztönző közeget nyújtva ezt a területet választó és bővebben megismerni kívánó kollégák számára.
A munkacsoport vezetői: dr Hahn Oszkár és dr Szücs Ákos egyetemi docensek
A munkacsoport további tagjai: dr Bárdos Dávid , dr Benke Márton, dr Benkő Tamás, dr Fehérvári Imre, dr Fülöp András, dr Harsányi László, dr Horváth Miklós, dr Hritz István, dr Kokas Bálint, dr Kóbori László, dr Marjai Tamás, dr Pekli Damján, dr Péter Zoltán, dr Piros László, dr Pőcze Balázs, dr Rózsa Balázs, dr Szijártó Attila és dr. Tóth Enikő.
A sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika újabb minőségi lépést tervez a betegek gyógyítása érdekében. Klinikai genetikus szakorvosi konzultáció lehetőségével bővítjük a fekvő- és járóbeteg ellátást.
Ma már tudjuk, hogy sok betegség kialakulásában jelentős szerepe van a genetikai adottságoknak. Bizonyos daganatokban, vagy daganatmegelőző állapotokban ez a genetikai háttér meghatározó szerepet játszhat a megfelelő kezelés megválasztásában. Ugyanakkor a genetikai hajlamosító tényezők szűrésével a betegek családjában feltérképezhetjük az esetleges veszélyeztetettséget, a korai beavatkozásokkal megelőzhetjük a betegség kialakulását.
Dr. Fekete Bálint klinikai genetikus csatlakozik a klinika munkaközösségéhez és az örökletes daganattípusok időbeli felfedezését célul kitűző munkacsoporthoz. Segítségével nem csak a gyógyító, de megelőző orvostudomány modern eszközeit is bevetjük betegeink gyógyítása, és családjuk egészségének megőrzése érdekében.
Klinikánk mindkét telephelyén évtizedes hagyományokra visszatekintő vastagbélsebészeti és proctológiai múlttal rendelkező szakmai csoportjai a két intézet egybeolvadásával különösen széles spektrumát fedik le az alsó tápcsatornai betegségek diagnosztikájának és ellátásának.
A vastag- és végbél jó- és rosszindulatú betegségei a népesség egyre szélesebb rétegét érintik: Az itt elhelyezkedő rosszindulatú daganat (colorectalis carcinoma) férfiaknál a második, nőknél a harmadik leggyakoribb rosszindulatú betegség, míg a gyulladásos bélbetegségek (IBD) egyfajta „civilizációs betegségként” hazánkban is évről-évre többeknél jelentkezik – korosztályra való tekintet nélkül.
Mindkét betegség (illetve az alsó tápcsatornai szakasz további betegségei) felfedezésében, követésében, és kezelésében is jelentős szerepet játszanak a sebészek és a gasztroenterológusok is. Klinikánkon a ma Magyarországon jelenleg elérhető legmagasabb szintű és a nemzetközi protokolloknak is megfelelő ellátásban részesülhetnek ilyen jellegű betegségekkel küzdő betegeink. Munkacsoportunk sokszínűségét jelzi a jelentős számú gasztroenterológus Kolléga jelenléte, a magas nemzetközi idézettség, magyar és nemzetközi szintű szakmai társasági tagság, illetve több nemzeti szintű ajánlás és protokoll kidolgozása is.
A betegek minél magasabb szintű ellátását biztosítják a munkacsoport heti rendszerességgel megszervezésre kerülő megbeszélései, melyeken Egyetemünk Orvosi Képalkotó Klinikájának orvosaival (dr Dudás Ibolyka, dr Somogyi Dóra) és Onkológiai Központunk onkológusaival (dr. Bittner Nóra, dr Torgyík Pál, dr Padányi Péter) multidiszciplináris döntéseket hoznak minden, Klinikánkon potenciálisan műtétre kerülő alsó-tápcsatornai betegségben érintett betegről.
Sebészeti szakmai vezető: dr Bánky Balázs egyetemi docens
Gyulladásos bélbetegségek szakmai vezető: dr Miheller Pál egyetemi docens
Proktológiai szakmai vezető: dr Ónody Péter egyetemi tanársegéd
A munkacsoport további tagjai: dr Bencze Viktória, dr Dániel Ádám, dr Bihari László, dr Farkas Katalin, dr Ferreira Gábor, dr Lukász Péter, dr Hamar Mátyás, dr Kovács János Balázs, dr Lakatos Lóránd, dr Leiszter Katalin, dr Lukász Péter, dr Müllner Katalin, dr Németh Károly, dr Patai Árpád, dr Székely Hajnal, dr Telkes Gábor, dr Weltner János, dr Zsirka-Klein Attila
Akikre büszkék vagyunk
SZÍVBŐL GRATULÁLUNK!
ORVOSAINK:
NÉV | Elismerések, Díjak, Ösztöndíjak | Dátum |
Prof. Dr. Szijártó Attila | Semmelweis Egyetem, Tudományos Diákköri Konferencia: I. Díj; I. Díjas Rektori pályázat | 2000. |
Semmelweis Egyetem, Tudományos Diákköri Konferencia: I. Díj | 2001. | |
Richter Gedeon Centenáriumi Alapítvány Pályázat: I. Díj | 2006. | |
„Best of posters” Díj, Travel Fellowship ESPEN, Isztambul | 2006. | |
„Best of posters” Díj, Travel Fellowship ESPEN, Prága | 2007. | |
FIGAMU (Fiatal Gasztroenterológusok Munkacsoportja), Hepatológiai szekció- I. hely-Roche Díj | 2007. | |
Richter Gedeon- Semmelweis Egyetem Piblikációs Pályázat- I. Díj | 2008. | |
Semmelweis Egyetem, Fiatal Kutató Pályázat. I. Díj | 2008. | |
Semmelweis Egyetem Baráti Kör- Dr. Balázs Dezső és Walter Julianna Pályázat- Nyertese | 2010. | |
Magyar Tudományos Akadémia-Simor Pál Rákkutató Alapítvány ” Pro Optimo Merito in Pancreatico-oncoligica”- Ifjúsági Díj | 2010. | |
Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri Tanács Kitüntetés- TDK hallgatók nevelőjeként | 2010;2011;2013;2014;2016. | |
Magyar Élettani Társaság LXXVI. Vándorgyűlése- Fiatal Kutatók Fóruma III. Díj | 2012. | |
Prof. Dr. Regöly-Mérei János Alapítvány Pályamunka- Orvosi Kutató I. Díj | 2013. | |
Semmelweis Egyetem Tudományos Diákköri Tanács- Kiváló Tudományos Diákköri Oktató, Nevelő kitüntetés | 2014. | |
Semmelweis Egyetem – Merit Díj: a Kar oktatási szervezeti egységeiben végzett magas színvonalú kutató munka elismeréséért | 2014. | |
Semmelweis Egyetem-Merit Díj: a Karban végzett magas színvonalú munka elismeréséért | 2019. | |
Keresztény Kultúrális Akadémia- Szent Cornelius Díj | 2020. | |
Semmelweis Egyetem-Pro Univesitate Érdemrend | 2021. | |
Semmelweis Egyetem- Kíváló PhD Oktató | 2021. | |
Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) : Mestertanár Aranyérem | 2021. | |
Tudományos diákköri munkát támogató tevékenységéért, kiemelkedő témavezetői és tudományszervezői munkáért | 2021. | |
Köztársasági Ösztöndíj | 2000. | |
Magyar Tudományos Akadémia-Bolyai János Kutatási Ösztöndíj, Kíváló Mínősítés | 2010. | |
The Matsumae International Foundation Nemzetközi Ösztöndíja- Kyoto University, Japan | 2011. | |
ESSR 2013 Award, Németország | 2013. | |
ESSR 2015 Award, Hollandia | 2015. | |
Magyar Tudományos Akadémia- Bolyai János Kutatási Ösztöndíj, Kíváló Mínősítés | 2015. | |
Semmelweis Egyetem Jendrassik Ernő Díj | 2022. | |
Dr. Bánky Balázs | Magyar Sebész Társaság- Coloproctológiaia Szekció- Vezetőségi Tag | 2024. |
Dr. Bárdos Dávid | Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: „Végbélrák minimálisan invazív kezelési lehetőségei” szekcióban: II: Helyezés | 2022. |
Fogjunk Össze Alapítvány Irodalmi és művészeti pályzata: I. Helyezés” A tökéletes donor” novellával | 2023. | |
Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: Mölnycke sebkezelő verseny I. Helyezés | 2023. | |
Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: Legjobb grafikával készült poszter I. Helyezés | 2023. | |
Dr. Bennemann Stephan | Negatívnyomás-terápiával a Sebgyógyulásért Egyesület „Innovatív sebkezelési technológiák” pályázatán | 2022. |
„Negatív nyomású sebkezelési regiszter (Országos NPWT Regiszter)”- Különdíj | ||
Dr. Daradics Noémi | Magyar Sebész Társaság Kisérletes Sebészeti Szekció „Professzor Dr. Furka István Sebész Kutatói Emlékdíj”- A Legjobb Fiatal Sebész Kutatónak járó előadásért | 2022. |
Magyar Mesterséges Táplálási Társaság (MMTT) Kongresszus: ” Szabadon bejelentett előadások” szekcióban: III. Helyezés | 2022. | |
(Előadás: Táplálásterápia jelentősége egy ritka felső gasztroenterális szövődmény komplex ellátása kapcsán) | ||
Dr. Doleviczényi Levente | Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: Johnson&Johnson esetmegoldó verseny: I. Helyezés | 2023. |
Dr. Drácz Bálint | Richter Gedeon Talentum Alapítvány ” Richter Talentum Kíválósági PhD Ösztöndíj” | 2023. |
Dr. Telegdy László Fiatal Kutatói Ösztöndíj- ” Covid 19 hatása a májra és a cirrhozisban szenvedő betegek klinikai túlélésére” című munkájára | 2023. | |
Harvard Medical School és Semmelweis Egyetem közös Ösztöndíj (Foundation for National Health Care and Medical Education) | 2024. | |
Dr. Egresi Anna | Hepatológia 2024 – Májkutatási Társaság Poszterdíja | 2024. |
Harvard Medical School és Semmelweis Egyetem közös Ösztöndíj (Foundation for National Health Care and Medical Education) | 2024. | |
Dr. Fazakas János | Semmelweis Egyetem-Semmelweis Érdemrend | 2021. |
Markusovszky Díj | 2022. | |
Dr. Fülöp András | Semmelweis Egyetem- Kari Kiválósági Merit-díj | 2020. |
Magyar Tudományos Akadémia- Bolyai János Kutatási Ösztöndíj | 2021. | |
Dr. Görög Dénes | Magyar Sebészeti Társaság- Magyar Sebészet Emlékérem | 2023. |
Dr. Horányi János | Batthyány- Strattmann László Díj | 1997. |
Magyar Orvosi Kamara Hippokratesz Emlékérem | 2001. | |
Magyar Sebészetért Emlékérem | 2016. | |
Dr. Horváth Szabolcs | Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: Gyomorrák poszterszekció: I. Helyezés | 2023. |
Dr. Hritz István | Magyar Gasztroenterológiai Társaság (MGT)- Vezetőségi tag | 2014. |
Magyar Gasztroenterológiai Társaság (MGT)- Endoszkópos szekció: Vezetőségi tag | 2018. | |
Semmelweis Egyetem- Endoszkópos Ultrahang Vizsgálatok Grémium- Elnök | 2019. | |
Semmelweis Egyetem- Gasztroenterológiai Grémium- Elnök | 2021. | |
European Society of Gastrointestinal Endoscopy (ESGE)- Vezetőségi Tag | 2022. | |
European Society of Gastrointestinal Endoscopy (ESGE)- Oktatási Bizottság-Elnök | 2022. | |
ESGE Fellow (FESGE) | 2022. | |
Dr. Lakatos Lóránt | Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: SoFMedica da Vinci Skill verseny: III. Helyezés | 2023. |
Dr. Lázár Norbert | Semmelweis Emlékérem – A Nemzet egészségének szolgálatáért | 2020. |
Dr. Leiszter Katalin | „Poster of distinction” Díj, Digestive Disease Week , San Diego | 2012. |
„Veritas et Virtus” Alapítvány pályázat- Második helyezés | 2013. | |
„Pro optimo merito in pancreatico-oncologia”- Ifjúsági Díj | 2016. | |
„Dr. Korányi András az Egészségmegőrzés és Egészségkultúra Fejlesztésért Alapítvány”- Kutatási Ösztöndíj | 2019. | |
Markusovszky Lajos -Díj | 2021. | |
Dr. Lévay Klára | Semmelweis Egyetem „Új Nemzeti Kíválósági Program”- Ösztöndíj | 2022. |
PhD Tudományos Napok „The Effect of Physical Prehabilitation on Induced Liver Regenation After Partical Hepatectomy” című poszter – I. Díj | 2023. | |
Dr. Meltzer Anna Zsófia | Magyar Transzplantációs Társaság (MTT) XXIII. Kongresszus: XXI. Kongresszus- Ullmann Imre Díj | 2022. |
ESOR Multidiszciplináris Ösztöndíj | 2024. | |
Dr. Menyhárt Orsolya | Fiatal Gasztroenterológusok Munkacsoport (FiGaMu) Kongresszus: „Nyelőcső jóindulatú megbetegedései” szekcióban: I. Helyezés | 2022. |
Dr. Miheller Pál | Magyar Gasztroenterológiai Társaság (MGT) Colon Szekcio „Prónay Gábor Emlékérem” | 2024. |
IBD Világnap- IBD Betegek Szolgálatáért Díj | 2024. | |
Dr. Morár Alíz | Hepatológia 2024 – Májkutatási Társaság Poszterdíja | 2024. |
Dr. Ónody Péter | Magyar Sebész Társaság- Coloproctológiaia Szekció- Vezetőségi Tag | 2024. |
Dr. Pálházy Tímea | Bőrgyógyászati és Venerológiai Szemle 2021.- Legjobb terápiás közlemény Díj | 2022. |
Dr. Papp Veronika | Magyar Mesterséges Táplálási Társaság (MMTT) Kongresszus: ” Szabadon bejelentett előadások” szekcióban: I. Helyezés (Előadás: Fogyni, de milyen áron?) | 2022. |
Dr. Patai Árpád | Fiatal Gasztroenterológusok Munkacsoport (FiGaMu) Kongresszus: „Interaktív esetismertetések I. szekcióban”: I. Helyezés (Előadás: „Vak tyúk is talál szemet”) | 2023. |
Dr. Rozmann Petra | Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: ” Sebfertőzés” szekcióban: II: Helyezés, és Medtonik Hungária Kft. Különdíja | 2022. |
Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: SOFMedica da Vinci Skill verseny: II: Helyezés | 2023. | |
Dr. Scutaru Tabita | Magyar Sebész Társaság Fiatal Sebészek Szekciója (FiSeSZ) Kongresszus: Plasztikai sebészet poszterszekció: II. Helyezés | 2023. |
Dr. Smudla Anikó | Markusovszky Lajos -Díj | 2020. |
Dr. Sugár István | Magyar Sebészetért Emlékérem | 2012. |
Batthyány-Strattmann László Díj | 2014. | |
Dr. Széll János | Semmelweis Orvostudományi Egyetem ” Mesteroktató” Kitüntetés | 2022. |
Dr. Toronyi Éva | Semmelweis Egyetem-Merit Díj | 2017;2018;2020. |
Dr. Vilmos Fruzsina | Fiatal Gasztroenterológusok Munkacsoport (FiGaMu) Kongresszus: ” Fókuszban a táplálásterápia” szekcióban : I. Helyezés | 2022. |
Dr. Voniatis Konstantinos | Magyar Sebészeti Társaság Kisérletes Sebészeti Szekció – I. Díj „Developing nanocomposite meshes for treatment of anorectal fistulae” | 2023. |
Dr. Wagner László | Magyar Vese Alapítvány-Taraba István Díj | 2002. |
Bolyai János Kutatási Ösztöndíj | 2003-2006. | |
Magyar Nephrologiai Társaság-Legjobb tudományos közlemény | 2008. | |
Roche-fődíj, Global Exchange Meeting: “Evidence, experience and benefits of haemoglobin stability through simplified anaemia management.”, Bécs | 2010. | |
Magyar Transzplantációs Társaság- Ullmann Imre Díj | 2010. | |
Semmelweis Orvostudományi Egyetem- Merit Díj | 2014-2016. | |
Magyar Nephrológiai Társaság – Az év legkiemelkedőbb nephrológiai továbbképző közleménye díj nyertese | 2019. | |
Magyar Nephrológiai Társaság – Az év legkiemelkedőbb nephrológiai továbbképző közleménye díj nyertese | 2023. | |
Dr. Weltner János | Semmelweis Orvostudományi Egyetem Kíváló Tudományos Diákköri Nevelő | 1994. |
A Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztje | 1995. | |
Magyar Orvosi Kamara Elismerő Oklevél | 2014. | |
Értelmiségi Szakszervezeti Szövetség Elismerő Oklevél | 2014;2019. | |
Semmelweis Orvostudományi Egyetem ” Pro Universitate” Díj | 2024. | |
Prof. Dr. Darvas Katalin | Semmelweis Orvostudományi Egyetem ” Semmelweis Ignác Díj” | 2023. |
Orvosi Hetilap: „Markusovszky Lajos Emlékérem” Díj | 2024. | |
Prof. Dr. Harsányi László | Simor Pál Rákkutató alapítvány- „Pro Optimo Merito in Pancreato-oncologia”- Nagydíj | 2019. |
Semmelweis Egyetem címerével díszített Arany Pecsétgyűrű | 2020. | |
Magyar Érdemrend Tisztikereszt | 2020. | |
Dr. Genersich Antal Alapítvány- Törvényszéki Orvosi Díj | 2022. | |
Juhász Anita | Tudományos Kopp Skrabski Díj- Fődíj | 2023. |
Another Chance to be Real Pszichoanalitics Konferencia Szervezőbizottsági Tag | 2024. |
SZAKDOLGOZÓINK:
NÉV | Elismerések, Díjak | Dátum |
Bódis Józsefné | Semmelweis Egyetem- Dékáni Dicséret | 2021. |
Eizen György | Semmelweis Egyetem-Dékáni Dicséret | 2021. |
Váradiné Tóth Mónika | Semmelweis Egyetem-Dékáni Dicséret | 2021. |
Pánity Valéria | Semmelweis Egyetem-Kíváló Dolgozója | 2021. |
Bognár Attila | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2021. |
Felvinczy Ildikó Gizella | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2021. |
Pató Zsuzsanna Réka | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2021. |
Dr. Ruzsvánszkyné Kocsis Ildikó | Semmelweis Egyetem-Kíváló Dolgozója | 2022. |
Horváthné Gróczer Zsuzsanna | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2022. |
Szakács Péterné | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2022. |
Csillagné Gajdos Ildikó | Semmelweis Egyetem-Dékáni Dicséret | 2022. |
Máté Marianna | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2022. |
Barta Krisztina Sarolta | Semmelweis Egyetem-Dékáni Dicséret | 2022. |
Vitéz Andrea | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2022. |
Zelenák László | Semmelweis Egyetem-Kíváló Szakdolgozója | 2022. |
Kovács Judit | Semmelweis Egyetem-Kíváló Dolgozója | 2022. |
Rengeiné Dr. Kiss Tímea | Magyar Transzplantációs Társaság (MTT) XXIII. Kongresszusa: XXI. Kongresszus- Ullmann Imre Díj | 2022. |
Semmelweis Orvostudományi Egyetem ” Kíváló Oktató Szakdolgozó” Kitüntetés | 2024. | |
STéG Dietetikus csapata (Csupor Tímea; Dakó Sarolta; Kertész Krisztina; Feczkó Vivien; Őry-Szennai Dóra; Szabó Adrienn) | Magyar dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ): ” Az Év Legeredményesebb Dietetikus Csapata”- Dija | 2022. |
Csák Viktória | Semmelweis Egyetem-Kíváló Dolgozója | 2023. |
Kalo Eszter | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2023. |
Kalmár Emese | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2023. |
Mészáros Csenge | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2023. |
Stelczer Katalin | Semmelweis Egyetem-Dékáni Dicséret | 2023. |
Sipos Tibor László | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2023. |
Pintérné Lassu Adrienn | Semmelweis Egyetem- Kiváló Dolgozója | 2023. |
Csernáné Gombos Elisabeth | Semmelweis Egyetem- Kiváló Dolgozója | 2023. |
Kovács Réka | Semmelweis Egyetem- Kiváló Dolgozója | 2023. |
Dakó Sarolta | Fiatal Gasztroenterológusok Munkacsoport (FiGaMu) Kongresszus: Interaktív esetismertétések szekción | |
I. Helyezés: ” A táplálásterápia szerepe a gyomordaganatos betegek ellátásában” című előadással | 2023. | |
Váradiné Tóth Mónika | Semmelweis Egyetem-Kíváló Dolgozója | 2024. |
Molnár Attila | Semmelweis Egyetem-Kíváló Dolgozója | 2024. |
Iváncson Dezső | Semmelweis Egyetem-Kíváló Dolgozója | 2024. |
Sinóros-Szabó Dóra | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2024. |
Weisz-Győrfi Alida | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2024. |
Benczik Hajnalka | Semmelweis Egyetem-Rektori Dicséret | 2024. |
Geiger Erzsébet | Semmelweis Egyetem-Dékáni Dicséret | 2024. |
Angyal Lászlóné | Semmelweis Egyetem- Kíváló Szakdolgozója | 2024. |
Puskásné Tóth Ibolya | Semmelweis Egyetem- Kíváló Szakdolgozója | 2024. |
Orbán Andrea | Sztómaterapeuták Világtanácsának Magyar Képviselője (World Council of Enterostomal Therapists) | 2024. |
Bandi Tünde Borbála | IBD Világnap- ÉV IBD Nővére Díj | 2024. |
Szvitek Ilona | IBD Világnap- IBD Betegek Szolgálatáért Díj- Posztumusz | 2024. |