„Bravúros májtranszplantációt végeztek Magyarországon, először a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikáján. A szervbeültetés egy magyar donorszerv kettéosztásával két személy – egy kisgyerek és egy felnőtt férfi – életét mentette meg. A betegek a december 2-i műtét óta jól vannak. A műtéteket Dr. Benkő Tamás és Dr. Piros László, a SE Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikájának egyetemi docensei végezték, akik az Origónak elmondták: január másodikán egy újabb, hasonló műtétet végeztek, ahol szintén egy donormáj mentett meg két életet: egy húsz hónapos kisfiúét és egy fiatal felnőttét. Interjú dr. Benkő Tamással és Dr. Piros Lászlóval.”

A teljes interjú itt olvasható: