A bariátria a kóros elhízás sebészete, amelynek első alkalommal rendeztek konferenciát Magyarországon, a Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika szervezésében. A rendezvény célja egy hiánypótló tevékenység ismertetése – hangsúlyozta dr. Szijártó Attila egyetemi tanár, a konferencia elnöke. A Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika igazgatója kifejtette, jelen pillanatban nincs elérhető adat arról, hogy Magyarországon eddig összesen hány bariátriai műtétre került sor. Valószínűleg több ezerre tehető a beavatkozások száma. A klinika igazgatója szerint szükség van a szakmai együttműködések erősítésére, a bariátria nemzeti szintű szabályozására, melyben a Semmelweis Egyetem vezető szerepet vállalhat. Az eseményen elhangzott, az elhízás ma már népbetegség, a felmérések szerint a lakosság akár 30 százalékát is érintheti.

A cikkről bővebben <<ITT>> olvashat.