Részletek

a program címe

a program jellege

a program formája

célcsoport

helyszín

Mesterséges intelligencia az egyetemi
oktatásban

tematikus workshop

blended

minden oktató

szervezés alatt

 A program célja:

Az alapszintről induló képzés résztvevői

  • megismerik a mesterséges intelligencia témaköréhez tartozó alapfogalmakat (pl.: gépi tanulás, nagy nyelvi modellek, hallucináció)
  • képessé válnak megfelelő célspecifikus MI algoritmusok kiválasztására és használatára, valamint elsajátítják a promptolás gyakorlati készségét
  • belátják, hogy a mesterséges intelligenciát tiltás helyett érdemes az oktatás szolgálatába állítani

Érintett témáink többek között: nagy nyelvi modellek, képgeneráló modellek és szerzői jogok, referenciakészítők, ellenőrzési lehetőségek, oktatásban és kutatásban alkalmazható lehetőségek. A workshop végére a résztvevők a napi oktatómunkában azonnal hasznosítható gyakorlati készségekre tesztnek szert, úgy mint:

  • szövegek egyszerű megfogalmazása (pl.: esszé, összefoglalás, tanmenet írása)
  • promptolási technikák
  • perszóna építés
  • Moodle-feladatok generálása
  • prezentációkészítés, képek generálása, forgatókönyv készítése oktatóvideóhoz

A program jellege:

Ez egy tematikus, kiscsoportos oktatói továbbképzés, melyben a résztvevők saját példáikon keresztül ismerhetik meg a mesterséges intelligencia nyújtotta lehetőségeket, és gyakorolhatnak be olyan technikákat, melyeket akár már a következő órájukon alkalmazni tudnak. 

20 órás blended képzés (2 óra felkészülés, 16 óra interaktív workshop, 2 óra feladatmegoldás)

Jelentkezési feltételek:

  1. Ez egy tematikus alapképzés, melyhez szükséges legalább egy szemeszternyi oktatásban eltöltött idő, hogy a résztvevő elsődlegesen saját példáival tudjon dolgozni.
  2. Regisztrációs kérdőív kitöltése
  3. A teljes program elvégzésének vállalása: 16 kontakt óra személyes részvétellel, ezen kívül (maximum) 4 óra önálló munka a program ideje alatt. Az önálló munka előzetesen kiadott segédanyagok megtekintéséből, saját tantárgyi példán való önálló munkából, valamint a második kontakt alkalom utáni reflexióból áll.

Teljesítési feltételek:

A program elvégzéséről tanúsítványt állítunk ki. A tanúsítvány kiállításának feltétele a workshop 100%-án való személyes részvétel, a prekurzus feladat elkészítése, és a program végén egy maximum 3 oldalas reflexió benyújtása. Felhívjuk szíves figyelmét, hogy ez egy intenzív workshop, a tartalmi elemei szorosan egymásra épülnek, ezért részletekben történő teljesítésére nincs mód.

Létszámkorlát

40 fő (a program minimum 12 fő jelentkezésével indul!)

BELÉPÉS A MOODLE-FELÜLETRE 

Időpont és helyszín:

szervezés alatt

JELENTKEZÉS

Programfelelős és kapcsolattartó: Kozma Borbála

A workshopot tartja: Dr. Orosz Gábor és Dr. Papp József Péter

Programterv

Hamarosan