Hamarosan megújulnak, egyszerűsödnek a szervezeti ügyrendek

A szervezeti egységek belső normái közül a szervezeti ügyrend tartalmazza a szervezeti egység belső felépítését, a helyettesítéssel kapcsolatos szabályokat, a munkáltatói jogkörök gyakorlásának egyedi szabályait, az ügyek kezelésével, valamint a feladatok ellátásával összefüggő rendelkezéseket, ha azokról a Szervezeti és Működési Szabályzat, vagy az Egyetem más szabályzata nem rendelkezik.

A szervezeti ügyrend fontos szerepet tölt be az új dolgozók munkába állásakor, segíti őket a beilleszkedésükben, abban, hogy mielőbb megismerjék azt a szakterületet, ahol a munkájukat végezni fogják.

A szabályozó dokumentumok felülvizsgálata után megkezdjük a szervezeti ügyrendek készítésére vonatkozó előírások áttekintését, az új, magánegyetemi elvárásokhoz igazítását.

Célunk, hogy egyszerűsítsük és hatékonyabbá tegyük az ügyrendek elkészítését, ezért a formanyomtatványt tartalmában is egyszerűsített, elektronikusan kitölthető űrlappal váltjuk fel.

Igény szerint segítséget is nyújtunk majd a hozzánk forduló szervezeti egységeknek az új ügyrendek elkészítésében.

Amennyiben a legfontosabb változásokról közvetlen e-mail értesítést kér, iratkozzon fel a JIF NEWS Hírlevélre!

Semmelweis Egyetem Jogi és Igazgatási Főigazgatóság