Kedves Elsőéves Hallgatók, kedves Szülők!

A Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara szülői-hallgatói fórumot tart a frissen felvett elsőéves hallgatóknak, szüleiknek és hozzátartozóiknak 2023. szeptember 29-én 17.00-19.00 között a Gyógyszerésztudományi Kar Hőgyes előadótermében (1092 Budapest, Hőgyes E. u. 9.) ill. online formában a zoom rendszerben.

A fórum első alkalommal kerül megtartásra azzal a céllal, hogy áttekintést adjunk a Kar gyógyszerészképzésének jellemzőiről, fontosabb kérdéseiről és az egyetemi élet sokszínűségéről. A fórum igyekszik hasznos információkkal, tanácsokkal segíteni a hallgatókat és családjukat az egyetemi életbe való zökkenőmentes beilleszkedésben, eligazodni az egyetemi rendszerében, tanácsokat adni a tanulmányok elkezdéséhez és sikeres teljesítéséhez. A tájékoztatón esetleges kérdéseiket is feltehetik a Kar vezetőinek.

Témák:

• Miért volt jó választás a Semmelweis GYTK? (elhelyezkedési és karrier lehetőségek, stb.)
  • Hogyan épül fel a gyógyszerész képzés a Semmelweis Egyetemen?
  • Milyen kihívásokkal találkozik a diák az egyetemi életben a középiskolához képest?
  • Hogyan lehet sikeresen teljesíteni az elvárásokat?
  • Hogyan segítjük a diákokat ezen az úton?
  • Hogyan tudják a szülők segíteni a hallgatókat az egyetemi képzésben?
  • Ezeken túlmenően minden olyan kérdésre igyekszünk válaszolni, megoldást találni, ami felmerül a szülőkben és a hallgatókban! Mert nincs rossz kérdés…

Online csatlakozni a fórumhoz az alábbi linken tudnak: https://semmelweis.zoom.us/j/93427990436

Üdvözlettel:

Dr. Antal István egyetemi tanár, dékán