Klinikánkon 2025 év végén ünnepélyes keretek között került sor a Regöly–Mérei emlékplakett újraavatására, amely dr. Regöly-Mérei Gyula és fia, dr. Regöly-Mérei János munkássága előtt tiszteleg. Az esemény nemcsak két kivételes orvosprofesszor szakmai örökségét idézte fel, hanem azt az emberi és szellemi hagyatékot is, amely ma is jelen van a Semmelweis Egyetem és Klinikánk mindennapjaiban.

A rendezvényen köszöntőt mondott Prof. Dr. Merkely Béla a Semmelweis Egyetem Rektora, Prof. Dr. Szijártó Attila a Klinikánk igazgatója, valamint a Regöly–Mérei család képviseletében Regöly-Mérei Andrea, aki beszédében hangsúlyozta: az az értékrend, amelyet a professzor urak képviseltek – a tudás tisztelete, az emberség és a szolgálat –, ma már az unokák generációjában is tovább él, bizonyítva, hogy ez az örökség nem csupán emlékezet, hanem élő folytonosság.

Az emlékplakett új helyén így nemcsak a múlt nagy alakjainak állít emléket, hanem egy olyan hagyománynak is, amely generációkon átívelve formálja az orvoslást, az oktatást és közösségünket.

Galéria

8kép