Időpont: 2022. június 8. szerda, 09:30-18:00

Honlap, felhívás

Helyszín: Milton Friedman Egyetem, 1039 Budapest, Kelta u. 2.

Szervező: MELLearN – Felsőoktatási Hálózat az Életen Át Tartó Tanulásért Egyesület, Milton Friedman Egyetem

Doktoranduszok és 2 egyetemi oktató számára a konferencián való részvétel ingyenes, amennyiben részvételi szándékukat jelzik nekünk a monzeger.katalin@semmelweis-univ.hu e-mail-címen.

A tanácskozás témája rávilágít arra, hogy milyen irányokban változik és módosul a hazai felsőoktatási lifelong learning a fenntartói modellváltás és a globális kihívások közepette. Megjelennek a fenntarthatósági célokhoz kapcsolódó kérdések, csakúgy, mint az európai környezetben zajló felsőoktatási innovációkhoz kapcsolódó fejlesztések a digitalizáció, a mobilitás, a minőség, a hozzáférés és a felsőoktatás missziói kontextusában.

Tervezett szekciók:

A.) Tudástranszfer a felsőoktatás és a munkaerőpiac szegmensei között
B.) Új iparágak a felsőoktatásban
C.) Minőség és multidiszciplinaritás az élethosszig tartó tanulásban
D.) Covid előtt – Covid után. Oktatás, foglalkoztathatóság – empíria, kutatások eredmények a COVID tükrében
E.) A digitális paradigmaváltás a felsőoktatás pedagógiai gyakorlatában – digitális elméleti keretmodellek és empirikus jógyakorlatok
F.) Hallgatói, doktorandusz szekció – a jövő kihívásai