2022. február 18-a az absztraktok leadásának végső határideje az An International Association for Medical Education (AMEE) jövő évi konferenciájára.

Az AMEE 1973 óta minden évben megrendezi éves kongresszusát valamely európai városban, amely az orvosi és egészségügyi képzésben részt vevők számára mára világszinten a legfontosabb találkozóvá vált. A 2022-es eseményt hibrid módon, Lyonban és online tartják meg, melyre az absztraktokat február 18-áig lehet beadni az alábbi honlapon részletezett módon.

A konferencián történő minél intenzívebb jelenlét azért is fontos volna, mert a Semmelweis Egyetem a nemzetközi orvosképzésének 40. évfordulójához kapcsolódóan célul tűzte ki, hogy e nagy presztízsű konferencia a közeljövőben Budapesten kerüljön megrendezésre, ami reményeink szerint 2023-ben vagy 2024-ben valósulhatna meg.

Az Egyetem ehhez kapcsolódóan elindította továbbá az AMEE-hez való csatlakozás folyamatát. A prémium intézményi tagság az alábbi előnyöket jelenti az egyetemi oktatók számára:

• csatlakozás olyan oktatók, hallgatók és szervezetek nemzetközi hálózatához, akik elkötelezettek az egészségügyi szakmák oktatása mellett
  • az egyetemi tevékenységek promótálása a MedEdWorld-ön és az AMEE hírlevelén keresztül
  • hozzáférés a MedEdWorld segédanyagaihoz, például a korábbi webináriumokhoz
  • 20% kedvezmény az Elsevier könyveire
  • kedvezményes regisztrációs díj legfeljebb 6 fő részére az éves AMEE-konferencián
  • kedvezmény az AMEE éves konferencia kiállítói díjából
  • 10% kedvezmény az AMEE Educaton Guides, Occasional Papers és BEME Guide kiadványok árából
  • 10% kedvezmény legfeljebb 6 fő részére az ESME online kurzusain
  • 10% kedvezmény az ASPIRE-to-Excellence jelentkezési díjából
  • három kedvezményes árú beküldési lehetőség a MedEdPublish-ra
  • egy személy jelölése a Miriam Friedman Ben-David New Educator Award-ra