Online fórum az aktív tanulásról a CLILMED tükrében

Dátum: december 1. szerda 15:00-17:00

Zoom-link: https://semmelweis.zoom.us/j/92829197505

Technikai tudnivalók: belépés csak egyetemi polgároknak; a linkre való kattintás előtt kérjük, jelentkezzen be a semmelweis.zoom.us honlapon a SeKA-azonosítójával (ha nem jelentkezik be előtte a semmelweis.zoom.us-n, a felugró ablakban az SSO-ra kell kattintani, majd a semmelweis szó beírása után a SeKA-val bejelentkezni)

Kapcsolat technikai probléma esetén: +36 20 670 1746

Az egyetemi oktatás során gyakori problémát jelent a hallgatók passzivitása, noha az aktív tanulás eredményesebbé tehetné a tanulási folyamatot. Az aktív tanulás számos különböző formát ölthet a csoportmunkától kezdve az egyéni problémamegoldásig. Fórumunkon egyetemi oktatók osztják meg tapasztalataikat arról, hogyan lehet az aktív tanulást bevezetni az órákra, és miként segíthet ebben a CLIL-módszer (Content and Language Integrated Learning), majd ezt követően lehetőség nyílik saját jó gyakorlatok, vélemények megosztására a témában.

Előadók:
Gampe Nóra – Farmakognóziai Intézet