A családbarát munkahely fő jellemzője, hogy a munkáltató tudatosan figyel és tesz azért, hogy a munkavállaló képes legyen összehangolni a munkájából adódó kötelezettségeit a magánéletben rá nehezedő feladatokkal. A Semmelweis Egyetem szenátusa 2019. decemberében egyhangúlag támogatta a Családbarát Egyetem elindítását. A program részleteit sikerült mostanra kidolgozni, így az fokozatosan kerül bevezetésre. November 7-én ünnepeljük az egyetem 251. születésnapját, mely alkalomból a Családbarát Egyetem Program részeként elindul a Semmelweis Kártya Program.

„Tenni szeretnénk azért, hogy a Semmelweis Egyetem olyan munkahely legyen, ahova reggelente örömmel és tettre készen lép be minden egyetemi polgár, és miután ellátták napi feladataikat, az elvégzett eredményes munka élményével térnek haza családjukhoz.” – hangsúlyozta Dr. Merkely Béla rektor . A munkavállalók megbecsülésének egyik fontos alappillére a megfelelő anyagi és erkölcsi elismerés mellett, a dolgozók életminőségét meghatározó munkahelyi környezet kialakítása, szakmai elismerésük és karrierjük munkáltató általi támogatása. A program magában foglalja az egyetem polgárainak egészségügyi ellátását, valamint számos kedvezményt: az egyetem gyógyszertáraiban elérhető gyógyszertári kedvezményt, egészségprevenciós szolgáltatások igénybevételét, közösségi mozgásprogramokon való részvételt. A Semmelweis Kártya Programban az egyetem minden dolgozója, hallgatója, tanulója egyedi azonosítóval ellátott virtuális kártyát kap, melynek használatával igazolhatják, hogy jogosultak az egyetem által nyújtott szolgáltatások (egészségügyi ellátás, egészségmegőrzés-prevenció, mentális egészséget támogató programok, jogsegélyszolgálat, gyógyszertári kedvezmények, sportolási lehetőségek, kulturális- és szabadidős kedvezmények) igénybevételére. A kártyát az egyetem bocsátja ki dolgozói részére, akik a  kartya.semmelweis.hu oldalon történő regisztráció után, személyre szólóan használhatják.