Május 31. – június 2. között a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának szervezésében került megrendezésre a Fiatal Gyermekgyógyászok XXII. Konferenciája, melyen közel 300 szakember vett részt, 117 szabadon választott előadással, kiváló szakmai szimpóziumokkal és felkért előadókkal. A jó hangulatú, változatos, szakmai és társasági programokban tartalmas konferencián, az előadások mellett a konferencia első napján izgalmas workshop sorozattal készültek kollégáink, melyen több, mint 100 résztvevő képviseltette magát.

A workshopok megszervezésében és megtartásában Tűzoltó és Bókay utcai részlegeinkről közel 20 kolléga vett részt. Idén egy nemzetközi előadásra is sor kerülhetett, Nora Karara, a YEAP (Young European Academy of Pediatrics) fiatal elnöke volt meghívott előadónk, aki a YEAP működéséről és a nemzetközi kollaborációs lehetőségekről számolt be a fiatal kollégáknak.

A család- és bababarát szemléletben megszervezett rendezvényhez szép számmal csatlakoztak kisgyermekes kollégáink, valamint a Ronald McDonald Gyermeksegély Alapítvány képviselői. Az idei konferencia különlegessége volt, hogy az MGYT Legjobb Előadás díja mellett, a különböző gyermekgyógyászati szakmai társaságok támogatásával számos különdíj is kiosztásra került.

A konferencián elhangzott 117 előadásból, 27 a Semmelweis Egyetem Gyermekklinikájáról hangzott el, melyből 11 fő lett díjazott:

• Mahdi Leina (Neonatológia különdíj)
  • Farkas Enikő (Neonatológia, Intenzív és Sürgősségi ellátás szekció legjobb előadása)
  • Kossuth Laura (Sürgősségi ellátás különdíj)
  • Bojtár Zsüliet (Endokrinológia különdíj)
  • Tróbert-Sipos Diána (Infektológia szekció legjobb előadása)
  • Nagypál Petra (MGYGT különdíjazottja, 1. hely)
  • Garai Réka (MGYGT különdíjazottja, 2. hely)
  • Som Petra (Hematológia szekció legjobb előadása)
  • Antal-Kónya Violetta (Kardiológia és varia szekció legjobb előadása és a Magyar Humángenetikai és Genomikai Társaság különdíjazottja)
  • Antics Dorottya (Pulmonológia szekció legjobb előadása)
  • Elekes Iringó (HGYE különdíjazottja)

A konferencia záró napján kerültek átadásra a 2024-es év Veres Gábor mentordíjai, mely során a klinikák és országos intézetek kategória egyik díjazottja Sallai Ágnes docens asszony lett. Szívből gratulálunk valamennyi díjazottnak!

Minden résztvevőnek hálásan köszönjük a lelkesedést, az aktív közreműködést!