Az egészségügy területén végzett kivételesen magas színvonalú, példaértékű munkája elismeréseként Semmelweis Ignác-díjat vehetett át Prof. Dr. Darvas Katalin, Klinikánk professor emeritája.

Dr. Darvas Katalin 1966-ban szerzett általános orvosi diplomát a Budapest Orvostudományi Egyetemen. 1966 óta dolgozik aneszteziológus-intenzív terápiás munkakörben Klinikánkon, 1991-ben nevezték ki egyetemi tanárnak.

Az klinikai tevékenységen kívül, mint oktató orvostanhallgatók, szakorvosjelöltek, tudományos diákköri hallgatók és PhD jelöltek képzésével, szakorvos továbbképzésekkel foglalkozik. A hazai modern anesztézia bevezetésének egyik úttörője – részese volt a hazai vese- és májátültetés bevezetésének, a laparoscopos technika általánossá válásának, az endokrin sebészeti betegek perioperatív ellátásának és a súlyos szeptikus sebészeti betegek intenzív ellátásának is. Ezúton is gratulálunk!