Az első hazai májátültetés 40 éves évfordulóját ünnepelték a Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikán. A beavatkozás egykori résztvevői konferencián elevenítették fel a hazai májtranszplantáció elindulásának nehézségeit és eredményeit az egykori I. sz. Sebészeti Klinika falai között. Az évforduló alkalmából a transzplantáció jövőjébe is betekintést kaptak a résztvevők.“1983. február 1-je, szerda. Éppen 40 éve, hogy egy 12 éves lány életéért küzdve elvégezték az akkori I. Sz. Sebészeti Klinikán az első hazai májtranszplantációt. Én valószínűleg kisiskolásként a betűket kerekítettem az iskolai padban, nem is sejtve, hogy majd engem ér az a megtiszteltetés, hogy a klinika igazgatójaként megnyithatom ezt a jubileumi konferenciát, ahol a történelmi jelentőségű beavatkozás résztvevői felidézik az akkori tapasztalataikat, emlékeiket” – osztott meg egy személyes emléket köszöntőjében dr. Szijártó Attila, a Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika (STÉG) vezetője.

Az eseményről bővebben <<ITT>> olvashat.