A mobilis szerkezetet négy, az emlőtumoros betegek kezelésében érintett intézmény használja majd.A Semmelweis Egyetem I. Sz. Sebészeti Klinikája csaknem 8 millió forintos ún. Gamma szondával bővült, amely lehetővé teszi az emlőtumoros betegeknél a sentinel (őrszem) nyirokcsomók gyors és hatékony, a XXI. századi elvárásoknak megfelelő vizsgálatát. Az eszköz megvételéhez az Onkológia Központ biztosította az anyagi fedezetet. A szondát Dr. Dank Magdolna igazgató nyújtotta át Dr. Harsányi Lászlónak, az I. Sz. Sebészeti Klinika vezetőjének. A mobilis szerkezetet négy, az emlőtumoros betegek kezelésében érintett egyetemi intézmény használja majd: az Onkológia Központ, az I. Sz. Sebészeti Klinika, a Radiológiai Klinika és a Nukleáris Medicina Központ – tudatta cikkében az egyetem honlapja.

A cikk további részletei itt olvashatóak