|
THE (Times Higher Education) Universities Summit
Időpont: 2025. május 6-8. kedd-csütörtök
Helyszín: Óbudai Egyetem, Semmelweis Egyetem (EOK)
A Semmelweis Egyetem és az Óbudai Egyetem ad otthont május 6-8. között a Times Higher Education (THE) Europe Universities Summit 2025-ös csúcstalálkozónak. Az esemény célja, hogy feltárja, miként járulhatnak hozzá az európai egyetemek az innováció előmozdításához és ezáltal a társadalom legégetőbb kihívásainak megoldásához nemzetközi együttműködések, kutatási kiválóság, felelősségteljes vezetés és digitalizáció révén. A több mint 50 neves előadót felvonultató rendezvényre április 11-ig kedvezményesen lehet regisztrálni.
Időpont: 2025. május 14. csütörtök
Helyszín: Brüsszel, Les Ateliers des Tanneurs
Szervező: Educational Leadership Network Europe (ELNE)
Az ELNE 2025-ös konferenciája „Dimensions of Collaborative Leadership – Exploring Together” címmel az oktatási szervezetek, gyakorlati szakemberek, kutatók és politikai döntéshozók összehozását célozza Európa-szerte. Az esemény középpontjában az együttműködő oktatási vezetés (collaborative educational leadership) fogalmának és sokrétű dimenzióinak vizsgálata áll a kutatás, a gyakorlat és a politikaformálás szemszögéből.
Mellearn 2025 – A Lifelong Learning Ökoszisztéma fejlesztésének trendjei és kihívása
Doktoranduszok és 3 egyetemi oktató számára a konferencián való részvétel ingyenes, amennyiben részvételi szándékukat jelzik a monzeger.katalin@semmelweis.hu e-mail-címen. Az ingyenes helyek biztosítása jelentkezési sorrendben történik.
Időpont: 2025. május 22. csütörtök
Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, 6725 Szeged, Boldogasszony sgt. 6.
Szervező: MELLearN – Felsőoktatási Hálózat az Életen Át Tartó Tanulásért Egyesület, EUGLOH hálózat, Szegedi Tudományegyetem
Budapestről autóbuszt indítanak a konferencia helyszínére május 22-én reggel, erre jelentkezni az űrlapon van lehetőség.
A MELLearN – Felsőoktatási Hálózat az Életen Át Tartó Tanulásért Egyesület 2025. május 22-én az EUGLOH hálózattal és a Szegedi Tudományegyetemmel közösen rendezi 21. Nemzeti és Nemzetközi Lifelong Learning Konferenciáját, melynek fókuszában az egyetemek közreműködésével megvalósuló hatékony tudástranszfer és képességfejlesztés lesz.
A tanácskozáson neves külföldi, hazai előadók és kutatók tárják fel a felsőoktatási környezetben zajló tudásmegosztási gyakorlatok és folyamatok trendjeit, valamint az egyéni, továbbá közösségi képesség-fejlesztés kihívásait a digitális transzformáció tükrében.