Onkológiai betegprofilok a személyreszabott klinikai döntéshozatalhoz

Leírás: Az elmúlt évtízed során nagy mennyiségű onkobiológiai adat került rögzítésre, új terápiák jelentek meg és folyamatosan közelebb kerülünk ahhoz, hogy a daganat egy krónikus betegségnek legyen tekinthető.

Az önálló laboratóriumi munka során a hallgató onkológiai beteg profilokat fog meghatározni a rendelkezésre álló nyilvános adatszettek alapján. A profil felvétel során a beteg számára információ átadás is történik. Cél, hogy a betegek kiszolgáltatottságát és ezáltal szorongását csökkentsük, az orvos-beteg kapcsolatot megerősítsük, a kezeléshez való adherenciát javítsuk és olyan életviteli döntések meghozatalához segítsük hozzá melyek javítják a gyógyulás esélyét és az életminőség romlását megelőzik.

Témavezető: Dr Bálint Bálint László, habilitált egyetemi adjunktus

Beosztás: Semmelweis Egyetem Bioinformatika Tanszék, tudományos tanácsadó

Jelentkezési cím: balintblaszlo@gmail.com

Elvárások: kutatás-fejlesztés és bioinformatika iránti érdeklődés, onkológiai téma iránti érdeklődés, az R/Python programnyelv alapszintű ismerete