Megoldatlan orvos biológiai problémákra megoldási javaslatok azonosítsa és prototipizálása

Leírás: Az elmúlt két évtízed orvosbiológiai adatbősége alapvetően megváltoztatta a humánbiológiai tudásunkat. Jelentős számú új terápiás és diagnosztikai fejlesztés vált elérhetővé és további megoldások kidolgozására van lehetőség.

Az önálló laboratórium során a hallgató a rendelkezésre álló genomikai adatok alapján fog azonosítani és prototipzálni olyan megoldási javaslatokat amelyek a jelenleg használt eszközrendszerek hatékonyságát meghaladják. Tématerületek onkológia és immun-onkológia.

Témavezető: Dr Bálint Bálint László, habilitált egyetemi adjunktus

Beosztás: Semmelweis Egyetem Bioinformatika Tanszék, tudományos tanácsadó

Jelentkezési cím: balintblaszlo@gmail.com

Elvárások: kutatás-fejlesztés és bioinformatika iránti érdeklődés, az R/Python programnyelv alapszintű ismerete