Prof. Dr. Fenyő Dávid, a New York University School of Medicine biokémia és molekuláris farmakológia professzora június 5-én, csütörtökön 14:00 órától angol nyelvű tudományos előadást tart Tűzoltó utcai részlegünk Tantermében. A Characterization of tumour heterogeneity using digital pathology and spatial omics című előadás középpontjában a daganatos megbetegedések szövettani és molekuláris heterogenitásának elemzése áll. A résztvevők betekintést nyerhetnek abba, hogyan forradalmasítják a digitális patológiai eszközök és a térbeli omikai technológiák a daganatmikrokörnyezet vizsgálatát, illetve milyen kihívásokat jelent ezen adatok komplex elemzése a szakemberek számára.

A nemzetközi szaktekintély, Dr. Fenyő Dávid, mérnök-fizikusként kezdte pályafutását, PhD fokozatát 1991-ben szerezte az Uppsalai Egyetemen, majd posztdoktori kutatásait a The Rockefeller University-n végezte, a számítógépes biológia területén. Széles körű tapasztalattal rendelkezik mind az akadémiai, mind az ipari szférában.Több mint 250 tudományos publikáció szerzője, munkássága nemzetközi szinten elismert. 2010 óta a New York University School of Medicine professzora, a Biokémia és Molekuláris Farmakológia tanszéken, ahol a Computational Biomedicine PhD programot és a Biomedical Informatics mesterszakot vezeti.

Dr. Fenyő Dávid előadása részletesen bemutatja, hogyan alakítják át a digitális patológiai megoldások és a térbeli omikai technológiák a daganatkutatást. A digitalizált szövettani képek mesterséges intelligenciával történő elemzése nemcsak a diagnosztikai pontosságot és gyorsaságot javítja, hanem lehetőséget teremt a tumorok szerkezeti és funkcionális rétegzettségének feltárására is. Ugyanakkor ezen komplex, nagy dimenziójú adatok értelmezése jelentős bioinformatikai kihívást jelent. Dr. Fenyő Dávid előadásában bemutatja azokat a korszerű módszereket, amelyek segítségével a daganatok szövettani és molekuláris adatai összehangoltan elemezhetők, így hatékonyabban azonosíthatók a lehetséges biomarkerek és terápiás célpontok.

Az esemény hasznos és inspiráló lehet mindazok számára, akik a daganatos betegségek vizsgálatával, diagnosztikájával vagy terápiás megközelítésével foglalkoznak. Különösen ajánljuk a részvételt a patológia, onkológia, hemato-onkológia, molekuláris diagnosztika, bioinformatika és orvosi képalkotás területén dolgozó szakembereknek, valamint a klinikai kutatásokban és a precíziós medicina fejlesztésében érintett kollégáknak. A bemutatott innovatív módszerek új távlatokat nyithatnak mind az alapkutatásban, mind a klinikai gyakorlatban. Várjuk szeretettel minden érdeklődő kolléga részvételét!