Nagy dolgokra nem mindenki képes. De kis dolgokat nagy szeretettel, bármelyikünk megtehet! (Teréz anya)

Amikor egy gyermek kórházba kerül, elveszíti kapcsolatát iskolai közegével, ottani barátaival. Egy új és ismeretlen helyzettel kell szembenéznie egész családjának. Az Amigos a Gyerekekért Alapítvány küldetése, hogy a kórházi kezelés alatt álló gyermekeket kreatív foglalkozásokon keresztül segítse és fejlessze  közös játékkal, nyelvtanulással. Az Amigos olyan önkéntes egyetemisták közössége, akik valamennyien azon igyekeznek, hogy a kezelés alatti nehéz és szokatlan időkben, a játék eszközén keresztül sikerélményhez juttassák a gyerekeket.

Az Alapítvány önkéntesei évek óta segítik a Gyermekklinika Tűzoltó utcai részlegének onkológiai osztályán kezelt gyermekeket. Tegnap Mikulás alkalmából ismét meglepték az osztályon gyógyuló kis hőseinket: gyermekjátékokat, építőkockát hoztak a gyerekeknek, amivel hatalmas örömet szereztek a kicsiknek. Köszönjük!

4kép