Látni, amit mindenki lát, és olyat gondolni, amit senki sem gondolt még… (Szent-Györgyi Albert)

A tudomány titokzatosnak tűnő világával való megismerkedés legjobb módját választották mindazok, akik szeptember 29-én este éltek a lehetőséggel, és a Kutatók Éjszakáján felkeresték a Gyermekgyógyászati Klinika Tűzoltó utcai részlegét.

Az Európa-szerte, így hazánkban is népszerű programsorozatot hagyományosan, szeptember utolsó napjaiban rendezik azért, hogy laikus érdeklődők is bepillantást nyerhessenek a műszaki- és természettudományok rejtelmeibe, illetve, hogy felhívják a figyelmet ezek tanulására, a megszerzett tudás szórakoztató formában való átadására.  A Semmelweis Egyetem már több, mint 15 éve számos érdekes programmal és tárt kapukkal várja az érdeklődőket.

Ezen az estén inspiráló előadásokon, laborbejáráson, játékos programokon keresztül igyekeztünk bemutatni érdeklődőinknek mindennapi munkánkat, és felhívni figyelmüket új összefüggésekre, különleges felfedezésekre, a körülöttünk lévő világ más szemszögből való megfigyelésére.

Köszönjük vendégeinknek, hogy minket választottak!

6kép