Áder János köztársasági elnök úr fővédnöksége és Horváth Ildikó államtitkár asszony védnöksége alatt 2019. november 29-30-án megrendezésre került az I. Hatékony Egészségfejlesztési Konferencia a Semmelweis Egészségfejlesztési Központ szervezésében a Semmelweis Egyetemen. A rendezvény házigazdája Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora volt.

A konferenciasorozat első rendezvényének célja, hogy kézzelfogható módon, gyakorlati oldalról közelítsünk az egészségfejlesztéshez. A fókuszban a személyesség, az egészséghez való személyes és felelősségteljes közelítés áll. Ennek jegyében hívtunk 2019-ben civil szervezeteket Egészségfejlesztési Civil Expora, szakembereket, érdeklődőket és egyetemi hallgatókat szakmai szimpózium plenáris ülésre és műhelymunkára, az orvos- és egészségtudományi egyetemek vezetőit egyeztetésre a népegészségtan oktatás aktuális kérdésköreinek megvitatására, hogy közösen tárjuk fel és mutassuk be azokat az újdonságokat, jó gyakorlatokat, ismereteket, amelyek segítségével a saját és közösségünk egészségét fejleszthetjük, tehetjük jobbá.

Az Egészségfejlesztési Civil Expora egészségnevelő, egészségfejlesztő programjaikkal kiemelkedő teljesítményt nyújtó 30 civil szervezetet hívtunk meg. A kiválasztott szervezetek két napon keresztül kiállítási lehetőséget kaptak a Semmelweis Egyetem impozáns épületében, az Elméleti Orvostudományi Központban (EOK), ahol bemutatták jó gyakorlataikat, és közösen tártuk fel a lehetséges későbbi kapcsolódási pontokat. Célunk az volt, hogy ezzel a kezdeményezéssel a Semmelweis Egyetem – évszázados tudásbázisára alapozva – szakmai platformot teremtsen a magyar civil kezdeményezésű egészségfejlesztési tevékenységek számára. A szakmai zsűri által és a közönségszavazatokkal kiválasztott legjobb pályázatokat díjakat nyertek.

szakmai szimpózium során plenáris üléseken és workshop-okon az állam, a lakosság és az egészségügy felől közelítettünk az egészségfejlesztés lehetőségeihez.  

A konferencia szerves részét képezte továbbá az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által támogatott Partneri Együttműködés előkészítése és bemutatása, valamint a 60 éves Egészségfejlesztés folyóirat jubileumi rendezvénye is.

Hiszen hitünk szerint partnerségben, közös szakmai stratégia mentén hatékonyabbak lehetünk saját és közösségünk egészségfejlesztésében!

Meghitt, békés karácsonyt és egészségben, sikerekben gazdag, boldog új évet kívánunk!