A bevezetés a betegellátásba tárgy értékelése

A félév végi érdemjegy két részjegyből tevődik össze:

 Gyakorlati jegy: A hallgató kérdésekkel segíti az anamnesis-felvételt, a rendelkezésére bocsátott írásos anyagok alapján, illetve a csoport többi tagjával és a gyakorlatvezetővel folytatott beteg-kikérdezés alapján, melynek szempontrendszerét a félév során saját anamnesis-felvételi repertoárjába építi. A gyakorlati jegyet a gyakorlatvezetőtől a gyakorlati aktivitásáért kapja a hallgató. Ez azt jelenti, hogy osztályozásra kerül, hogy milyen rendszerességgel és milyen aktívan vett részt a gyakorlatokon. Ebbe a jegybe beletartozik a Gyakorlati napló vezetése is, hiszen a hallgató azzal dokumentálja részvételét, odafigyelését, igyekezetét. A Gyakorlati értékelőlap alapján tájékozódhatnak arról, hogy milyen szempontok alapján osztályoznak az oktatók. A Gyakorlati naplót kérjük töltsék le és kinyomtatva vigyék magukkal a gyakorlatokra. A Gyakorlati naplók Önöknél maradnak a szemeszter végén, nem kell leadniuk a tanszéken.

Esszé jegy: 800-1500 szavas esszé egy olyan személyes tapasztalatról, ami a hallgatót a Bevezetés a betegellátásba tárgy gyakorlatai kapcsán megérintette. Az esemény leírását követően a hallgató megfogalmazza, hogy mi volt az a személyes tapasztalat, ami hatást gyakorolt rá a beteg kikérdezése (élettörténete) kapcsán (problémafelvetés), és hogy milyen megoldások születtek a problémára a gyakorlatvezetővel, a csoporttagokkal, vagy saját személyes megoldáskeresése kapcsán. Az esszé fókuszában az áll, hogy hogyan érlelte ez a tapasztalat a hallgatót az orvossá válás folyamatában.

Amennyiben az esszé a formai követelményeknek nem felel meg, az oktató nem fogadhatja el. A formai követelményeknek megfelelő esszé önmagában nem jelent jeles érdemjegyet. Az esszét a gyakorlatvezető javítja ki és osztályozza le a szorgalmi időszakban az utolsó gyakorlatig.
Az esszé értékelőlapja alapján tájékozódhatnak arról, hogy milyen szempontok alapján értékelik az oktatók a beadott esszéjüket!

Az érdemjegy a gyakorlati aktivitásra adott részjegy és az esszé részjegyének számtani átlaga. Amennyiben az érdemjegy nem egyértelmű (pl. jó és jeles részjegyek esetén 4,5), akkor a végső érdemjegy a gyakorlati aktivitás részjegye alapján kerül meghatározásra.

A vizsga részjegyeinek javítási lehetőségei:

Gyakorlati jegy: a gyakorlat megismétlésével a hallgató bizonyítja aktivitását és érdeklődését
Esszé jegy: a leadott esszét a gyakorlatvezető kijavítja és a szükséges korrekciók még elvégezhetőek a szemeszter végéig.