A tanulmányban leírt vizsgálat során a kutatók olyan géneket kerestek, amelyek segíthetnek megjósolni a vastagbélrákos betegek túlélését, és új célpontokként szolgálhatnak a vastagbélrák kezelésében. Ennek érdekében korábbi tanulmányukat kibővítették különböző adatkészletekből származó vastagbélrákos adatokkal, amelyek genetikai információ mellett a betegek utánkövetési adatait is tartalmazzák. Az így keletkező, több mint 2100 beteg adatát tartalmazó adatbázis elemzésével azt találták, hogy bizonyos gének (RBPMS (hazard rate [HR]=2,52), TIMP1 (HR=2,44), és COL4A2 (HR=2,36)) erősen összefüggnek a betegek relapszusmentes túlélésével, míg a CSF1R (HR=2,86), FLNA (HR=2,88), és TPBG (HR=2,65) géneket a II. stádiumú vastagbélrákos betegekben rövidebb túléléssel hozták összefüggésbe. Összefoglalásul tehát e kutatás során egy új adatbázis létrehozásával azonosítani lehetett számos gént, amelyek biomarkerként vagy terápiás célpontokként szolgálhatnak nemcsak a vastagbélrák, hanem más típusú szolid tumorok kezelésében is.

A teljes közlemény, melynek címe „Integrated Analysis of public datasets for the discovery and validation of  survival-associated genes in solid tumors” ide kattintva érhető el.