Szent-Györgyi hallgató ösztöndíj
Pályázati felhívás Szent-Györgyi hallgató ösztöndíjra
A Nemzeti Tudósképző Akadémia célja, hogy az orvosbiológiai kutatások iránt elkötelezett egyetemistákat már az első évfolyamtól kezdve aktívan segítse a tudományos érdeklődésük kibontakozásában és lehetővé tegye számukra a legmagasabb szintű tudományos projektekbe való bekapcsolódást.
Az idei tanévre vonatkozóan meghirdetett pályázati felhívás és a tájékoztató anyag a névre kattintva megnyílik.
Az elektronikus jelentkezési lap beküldésének határideje: 2022. szeptember 15.
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj
Az oktatásért felelős miniszter a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.), valamint a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló 51/2007. (III. 26.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kormányrendelet) alapján nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz a felsőoktatási intézmények kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatói részére.
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban részesíthető hallgatók száma – a 2021. október 15-i állapotot rögzítő statisztikai adatközlés szerint, a Kormányrendelet 24. § (2) bekezdésének megfelelően – az államilag támogatott, állami (rész)ösztöndíjas, teljes idejű alapképzésben, mesterképzésben, osztatlan képzésben részt vevő hallgatók számának 0,8 %-a, de intézményenként legalább egy fő.
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj adományozásáról szóló pályázatot a felsőoktatási intézmény írja ki, figyelemmel az intézmény saját szabályzatában a jogszabályi háttér alapján megfogalmazott rendelkezésekre, valamint ezen ösztöndíj hagyományaira. A pályázati felhívást a pályázásra kellő időt biztosítva, a benyújtási határidőt legalább 30 nappal megelőzően – a pályázatok elbírálásának szempontjaival együtt -, az intézményben szokásos módon kell közzétenni.
A pályázattal kapcsolatos legfontosabb tudnivalók a következők:
a) az ösztöndíj egy teljes tanévre, azaz 10 hónapra szól, összege az Nftv. 114/D § (1) bekezdés c) pontja alapján 40 000 Ft havonta;
b) a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázhatnak az intézmény államilag támogatott, állami (rész)ösztöndíjas illetve költségtérítéses (önköltséges), teljes idejű (nappali) alapképzésben, mesterképzésben vagy osztatlan képzésben részt vevő hallgatói, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet megszereztek; a pályázat benyújtására abban az intézményben jogosultak a hallgatók, amelyben a pályázás időszakában (a tanév második félévében) hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek;
c) a pályázatot az intézmény a Kormányrendelet 24. § (4) bekezdésében részletezett határidő betartásával, valamint annak szem előtt tartásával írja ki, hogy a szenátusnak – az intézménybe beérkezett és elbírált pályázatok szerint, a hallgatók jogorvoslati lehetőségének biztosításával – 2022. augusztus 1-jéig kell javaslatot tennie az oktatásért felelős miniszter részére az ösztöndíj adományozására, lehetőség szerint az alapképzésben, a mesterképzésben, osztatlan képzésben részt vevő hallgatókra elkülönítetten;
d) a 2022/2023. tanévre elnyert nemzeti felsőoktatási ösztöndíj csak a 2022/2023. tanévben folyósítható, az Nftv. 85/C. § ab) alpontja szerint a Kormányrendelet 10. § (3) bekezdésében meghatározott – alapképzésben, a mesterképzésben, osztatlan képzésben részt vevő részt vevő – hallgató részére, amennyiben a hallgató hallgatói jogviszonya bármilyen okból megszűnik vagy szünetel, a nemzeti felsőoktatási ösztöndíj nem folyósítható számára (a jogviszony megszűnését követően, ha a hallgató nem létesít a 2022/23. tanévben a Kormányrendelet 10. § (3) bekezdése szerinti jogviszonyt; illetve a hallgatói jogviszony szüneteltetésének időszakában);
e) abban az esetben, ha a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázott, de elutasított hallgató a fenti feltételek és az intézményi keretszám alapján érdemes az ösztöndíjra, de intézményi eljárási hiba folytán nem kapta meg azt, és e tény az intézményi jogorvoslati eljárás keretében megállapítható, az oktatásért felelős miniszter – az intézmény hallgatói előirányzatának vagy saját bevételének terhére – jogosult ezen hallgató részére nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományozni a felsőoktatási intézmény javaslata alapján;
f) a nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat elnyert hallgató nem zárható ki a tanulmányi ösztöndíj támogatásból.
Az ösztöndíj-pályázatok elbírálásának rendjét és feltételeit – az egyenlő bánásmód követelményének szem előtt tartásával – a felsőoktatási intézmény saját szabályzatában határozza meg, ennek keretében az intézmény jogosult megállapítani, hogy mely tevékenységek, eredmények alapján alakítja ki az intézményi rangsort, mely kritériumokat veszi figyelembe nagyobb vagy kisebb súllyal a pályázatok elbírálása során.
A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjról a Semmelweis Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzat III. könyv 4. rész Térítési és Juttatási Szabályzat 16. § rendelkezik:
A pályázati felhívás kattintásra megnyílik.
A pályázat mellékletei, pályázat elbírálásának szempontjai és az ütemterv a névre kattintva megnyílik.
A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSA a NEPTUN rendszeren keresztül történik,
(A pályázat pályázati adatlapból és annak mellékleteiből áll.
A teljes pályázati anyagot a NEPTUN rendszeren keresztül (ügyintézés-kérvények), elektronikusan kell benyújtani. A határidő után benyújtott pályázatokat nem áll módunkban figyelembe venni.)
Tudományos Ösztöndíj
Tudományos Ösztöndíj
97990-2/AOATO/2022
Pályázati Hirdetmény
az Általános Orvostudományi Kar hallgatói részére
tudományos ösztöndíj elnyerésére
Tudományos ösztöndíj azoknak az államilag támogatott, egységes, osztatlan képzésben részt vevő hallgatóknak adományozható, akik a 2022/2023. tanévben meghirdetésre kerülő tudományos pályázati témák valamelyikére kiemelkedő pályamunkát nyújtottak be.
A 2022/2023-as tanévben kiírt tudományos pályázat témái:
Alapkutatási témák: Olyan témák különösen relevánsak, melyek a betegségek kialakulásával illetve az azokra ható terápiás eljárásokkal kapcsolatos innovatív molekuláris, celluláris és szöveti mechanizmusokra fókuszálnak.
Transzlációs kutatási témák: Olyan témák különösen relevánsak, melyek a “cutting-edge” alapkutatási eredményeknek a gyakorlatba való átültetésére fókuszálnak.
Klinikai kutatási témák: Olyan témák különösen relevánsak, melyek a betegségek gyógyítására, megelőzésre, diagnózisra használt gyógyszerek, eszközök, diagnosztikai termékek és kezelési protokollok biztonságosságára és hatékonyságára fókuszálnak.
Népegészségtani, epidemiológiai témák: Olyan témák különösen relevánsak, melyek a népbetegségek kialakulása szempontjából fontos trendekre, kockázatokra és egyéb tényezőkre (pl. biológiai faktorok, az életmód, társadalmi és környezeti faktorok interakciókja) fókuszálnak. Az egészségfejlesztés releváns kérdései szintén kiemelt fontosságúak.
COVID-19 pandémiával kapcsolatos témák: A COVID-19 pandémiával és a SARS-CoV-2 vírus biológiájával kapcsolatos témák kiemelt fontosságúak, beleértve ezen témák biofizikai, virológiai, orvosi és epidemiológiai vonatkozásait.
A pályázat egyik fontos célja, hogy a hallgatók tudományos publikációs képességeit fejlessze. Emiatt a pályázat preferált nyelve az angol és a benyújtandó pályázat javasolt formátuma a Physiology International című tudományos újság szerzői instrukciói szerint (https://akjournals.com/view/journals/2060/2060-overview.xml) közölhető review, minireview illetve eredeti közlemény formátuma. Ennek megfelelően mind irodalmi összefoglalóval, mind saját kutatáson alapuló tudományos dolgozattal lehet pályázni, a lényeg az, hogy a benyújtandó dolgozat a szakma szabályait követő tudományos publikáció potenciálisan közölhető kézirata legyen.
A pályázat elbírálásánál az alábbi szempontok jelentenek előnyt:
- a téma fontossága és időszerűsége a tudományterület számára
- a dolgozat fókuszának jól megválasztott volta
- a téma irodalmi áttekintésének kidolgozottsága; a választott referenciák minősége, azok kritikai elemzése; a választott téma releváns előzményeinek tudománytörténeti kontextusban való bemutatása
- a témához kapcsolódó hipotézis megfogalmazása, a hipotézis újszerűsége és annak érvényességét támogató illetve azt elvető adatok kritikus bemutatása
- a témához kapcsolódó, irodalomból vett ábrák releváns volta, az ábra forrás citációjának helyes volta
- saját ábrák minősége (pl. releváns összefoglaló ábrák, modellek)
- szakértő társszerzők bevonása. Követelmény, hogy a pályázó a dolgozaton mint első szerző legyen feltüntetve, de a multidiszciplinaritás és a ‘team science’ szellemében üdvözlendő, ha a pályázó egy vagy több tudományterület szakértőjét bevonja a dolgozat megírásába, segítve ezáltal a téma különböző aspektusainak kibontását.
- A COVID-19 pandémiával kapcsolatos dolgozatok esetében a molekuláris biológiától az epidemiológiáig bármilyen tématerület
A pályázónak nyilatkoznia kell, hogy a beadott dolgozat a saját munkája, hogy plagiarizáció nem áll fenn és hogy a kézirat még nem került közlésre semmilyen más formában.
A Tudományos Bizottság a benyújtott pályázatok minőségétől függően javaslatot tehet a dolgozatok potenciális közlésére a Physiology International című tudományos szakfolyóiratban.
A beadás határideje: 2023. február 28.
A beadás helye: Dékáni Hivatal Tanulmányi Osztály
(1089 Budapest Nagyvárad tér 4. I. em. E/15. szoba. A NET ideiglenes zárása miatt, az új cím, 1091 Budapest Üllői út 25. I. em.), valamint
elektronikusan: tanulmanyi.aokdekani@med.semmelweis-univ.hu
A beérkezett pályázatokat a kar dékánja által létrehozott – elnökből és két tagból álló, amelyből legalább 1 fő hallgató – bizottság bírálja el és ugyanezen bizottság tesz javaslatot a díj odaítélésére is.
Tudományos ösztöndíjban – egyszeri juttatásként – évente 12 hallgató részesíthető.
A tudományos ösztöndíj összege maximum 50.000 Ft.
A tudományos ösztöndíj pályázat díjainak átadására a 2022/2023. tanév utolsó Kari Tanácsülésén kerül sor.
Budapest, 2022. szeptember 29.
Dr. Kellermayer Miklós s.k.
Demonstrátori pályázat
Demonstrátori Ösztöndíj
A 2020/2021. tanévtől kezdődően a demonstrátori ösztöndíj szabályait a Semmelweis Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzat – III. KÖNYV Hallgatói Követelményrendszer – III.4. RÉSZ Térítési és Juttatási Szabályzata (20/A. §-tól 20/D. §.-ig) szabályozza, mely az alábbi linken érhető el:
A kari demonstrátori ösztöndíj szabályzat a 41/2020 (2020. április 14-i) számú kari tanács határozattal 2020. április 15. napján hatályon kívül helyezésre került.
Tájékoztató szervezeti egységek vezetői számára
Demonstrátori ösztöndíj pályázati formanyomtatvány
Teljesítésigazolás formanyomtatvány
Demonstrátori ösztöndíj pályázati kiírások 2022/2023. tanévre:
- Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet
- Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet
- Biokémiai Tanszék
- Élettani Intézet
- Farmakológiai es Farmakoterápiás Intézet
- Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet
- Magatartástudományi Intézet
- Magatartástudományi Intézet (Humánia Pályaszocializációs Műhely)
- Molekuláris Biológiai Tanszék
- Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet
- Patológiai, Igazságügyi és Biztosítás Orvostani Intézet
- Transzlációs Medicina Intézet
- II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika
- Pulmonológiai Klinika
- Sürgősségi Orvostani Klinika
- Kísérletes és Sebészeti Műtéttani Tanszék
- Szaknyelvi Intézet
Új Nemzeti Kiválóság Program
Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP)
(ÚNKP-22-2)
Benyújtás módja: Kizárólag elektronikus benyújtás, lásd az egyes felhívásoknál található email címeket.
Mester (osztatlan) képzés: Típus „I” leendő felsőbb éves, „II” leendő első éves, „III” leendő utolsó éves
Kiegészítő információ:
A „Pályázati Adatlap 2. számú melléklete: A fogadó felsőoktatási intézmény szándéknyilatkozata a kutatás befogadásáról” c. dokumentumot kitöltve, a pályázati dokumentumokkal együtt elektronikus úton szükséges megküldeni, ALÁÍRÁS NÉLKÜL! Az aláíratást az egyetemi ÚNKP koordinátor intézi.
A „Pályázati Adatlap 2. számú melléklete: A fogadó felsőoktatási intézmény szándéknyilatkozata a kutatás befogadásáról” c. dokumentumot kitöltve, a pályázati dokumentumokkal együtt elektronikus úton szükséges megküldeni, ALÁÍRÁS NÉLKÜL! Az aláíratást az egyetemi ÚNKP koordinátor intézi.
ÚNKP Ügyintéző elérhetősége:
ÁOK: Tóthné Varga Melitta, tothne-varga.melitta@med.semmelweis-univ.hu
Mészáros Lázár Ösztöndíj
Pályázati felhívás honvédségi ösztöndíjra
A honvédelmi miniszter egyes honvédelmi ösztöndíjakról szóló 16/2021. (VIII.11.) HM utasításában foglaltak alapján a Magyar Honvédség személyi állományának utánpótlásához szükséges, a katonai oktatást folytató intézményekben nem megszerezhető végzettséget igénylő beosztások feltöltése érdekében, Magyarország honvédelmi minisztere pályázatot hirdet a Honvédelmi Minisztérium által folyósított ösztöndíj elnyerésére.
Az ösztöndíjra pályázatot nyújthatnak be a felsőoktatási intézmény nappali munkarendű felsőfokú alapképzésében, mesterképzésében vagy osztatlan képzésében hallgatói jogviszonyban, vagy nappali munkarendű szakképzés keretében tanulói jogviszonyban álló; továbbá iskolarendszerű, esti, levelező munkarendű, vagy távoktatásos formában, a Szakmajegyzék szerinti szakképzésben tanulmányokat folytatók.
Felsőoktatásban az alábbi szakokon/szakirányokon tanulóknak lehet pályázni:
Képzési terület |
alapképzési / osztatlan- / mesterképzési szak, |
Specializáció |
Képző intézmény |
Foglalkoztatás kezdete |
műszaki infrastruk-turális |
Építőmérnöki BSc |
magasépítési |
Budapesti Műszaki Egyetem – Építőmérnöki kar (BME-EMK) |
2022. 2023. 2024. 2025. |
szerkezetépítési |
Debreceni Egyetem Mérnöki kar (DE-MK) |
|||
területi vízgazdálkodási, vízellátás csatornázás |
Nemzeti Közszolgálati Egyetem – Víztudományi kar (NKE-VTK) |
|||
mérnöki építmények |
Pécsi Tudományegyetem – Műszaki és Informatikai kar (PTE-MIK) |
|||
szerkezetépítési |
Széchenyi István Egyetem – Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar (SZE-ÉÉKK) |
|||
magasépítési, települési |
Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar (OE-YMÉK) |
|||
Gépészmérnöki BSc |
épületgépész |
Budapesti Műszaki Egyetem – Gépészmérnöki kar (BME-GPK) |
||
Debreceni Egyetem Mérnöki kar (DE-MK) |
||||
Pécsi Tudományegyetem – Műszaki és Informatikai kar (PTE-MIK) |
Képzési terület |
alapképzési / osztatlan- / mesterképzési szak, |
Specializáció |
Képző intézmény |
Foglalkoztatás kezdete |
műszaki infrastruk-turális |
Gépészmérnöki BSc |
energetika |
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Gépészmérnöki Kar (MATE-GÉK) |
2022. 2023. 2024. 2025. |
Energetikai mérnöki BSc |
épületenergetika |
Budapesti Műszaki Egyetem – Gépészmérnöki kar (BME-GPK) |
||
Építészmérnöki osztatlan |
műszaki, tervező |
Budapesti Műszaki Egyetem – Építészmérnöki kar (BME-ÉPK) |
||
Pécsi Tudományegyetem – Műszaki és Informatikai kar (PTE-MIK) |
||||
Széchenyi István Egyetem – Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar (SZE-ÉÉKK) |
||||
Építészmérnöki BSc |
Budapesti Műszaki Egyetem – Építészmérnöki kar (BME-ÉPK) |
|||
Pécsi Tudományegyetem – Műszaki és Informatikai kar (PTE-MIK) |
||||
Széchenyi István Egyetem – Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar (SZE-ÉÉKK) |
||||
Óbudai Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar (OE-YMÉK) |
||||
Debreceni Egyetem Mérnöki kar (DE-MK) |
||||
Villamosmérnöki BSc |
villamos energetika |
Óbudai Egyetem – Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar (OE-KVK) |
||
Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai kar (DE-TTK) |
||||
Miskolci Egyetem – Gépészmérnöki és Informatikai Kar (ME-GÉIK) |
||||
létesítmények villamosítása és automatizálása |
Pécsi Tudományegyetem – Műszaki és Informatikai kar (PTE-MIK) |
Képzési terület |
alapképzési / osztatlan- / mesterképzési szak, |
Specializáció |
Képző intézmény |
Foglalkoztatás kezdete |
műszaki |
járműmérnöki BSc |
járműmérnök |
Debreceni Egyetem, Műszaki Kar, járműmérnöki szak (DE-MK) |
2022. 2023. 2024. 2025. |
Budapesti Műszaki Egyetem, Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar (BME-KJK) |
Képzési terület |
alapképzési / osztatlan- / mesterképzési szak, |
megszerezhető szakképzettség |
Specializáció |
Foglalkoztatás kezdete |
műszaki |
villamosmérnöki BSc |
villamosmérnök |
radar |
2025. |
műszaki |
villamosmérnöki BSc |
villamosmérnök |
híradás-technika |
2025. |
műszaki |
villamosmérnöki BSc |
villamosmérnök |
infokommunikációs szakmai |
2022. 2023. 2024. 2025. |
műszaki |
építészmérnöki BSc |
építészmérnök |
2022. 2023. |
|
műszaki |
gépészmérnöki BSc |
gépészmérnök |
2022. 2023. |
|
műszaki |
létesítménymérnöki Msc |
létesítmény-mérnök |
üzemeltető |
2023. |
műszaki |
létesítménymérnöki Msc |
létesítmény-mérnök |
energetika |
2023. |
műszaki |
villamosmérnöki BSc/MSc |
villamosmérnök |
villamos energia |
2023. |
műszaki |
építőmérnöki BSc/MSc |
építészmérnök |
építőmérnök/ magasépítő |
2023. |
Képzési terület |
alapképzési / osztatlan- / mesterképzési szak, |
megszerezhető szakképzettség |
Specializáció |
Foglalkoztatás kezdete |
informatika |
programtervező informatikus BSc |
programtervező informatikus |
|
2023. |
informatika |
mérnök-informatikus BSc / MSc |
mérnökinformatikus |
üzemmérnök-informatikus, programtervező informatikus |
2022. 2023. 2024. 2025. |
agrár |
élelmiszermérnöki |
élelmiszermérnök |
élelmiszergyártás |
2022. 2023. |
jogi |
jogász |
jogász |
|
2022. |
gazdaságtudományok |
gazdálkodási és menedzsment |
közgazdász gazdálkodási és menedzsment szakon |
|
2022. |
gazdaságtudományok |
pénzügy és számvitel BSc |
közgazdász pénzügy és számvitel alapképzési szakon |
|
2023. 2024. 2025. |
gazdaságtudományok |
számvitel MSC |
közgazdász számvitel szakon |
|
2023. 2024. 2025. |
műszaki |
vegyész/vegyészmérnöki |
vegyész/vegyészmérnök |
robbanóanyag-ipari |
2025. |
műszaki |
gépészmérnök BSc |
gépészmérnök |
géptervező |
2025. |
műszaki |
mechatronikai mérnöki |
mechatronikai mérnök |
autonóm jármű vezérlés |
2025. |
orvos- és egészségtudomány |
mentőtiszt |
mentőtiszt |
2023. 2024. |
|
orvos- és egészségtudomány |
népegészségügyi ellenőr |
népegészségügyi ellenőr |
2024. 2025. |
|
orvos- és egészségtudomány |
általános orvos |
orvos |
2025. 2026. 2027. |
Szakképzésben tanulók részére az alábbi szakképzettséget szerzőknek lehet pályázni:
Ágazat |
szakma |
szakmairány |
Foglalkoztatás kezdete |
egészségügy |
mentőápoló |
mentőápoló |
2023. |
elektronikai és elektrotechnika |
elektronikai technikus |
|
2022. 2023. 2024. 2025. |
ipari informatikai technikus |
|
||
informatika és távközlés |
infokommunikációs hálózatépítő és –üzemeltető technikus |
|
|
informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus |
|
||
Távközlési technikus |
|
||
Infokommunikációs hálózatüzemeltető |
|
||
Infokommunikációs hozzáférési hálózatüzemeltető |
|
||
Műsorközlő és tartalom-átviteli rendszerüzemeltető |
|
||
Távközlési és informatikai hálózatszerelő |
|
||
gazdálkodás és menedzsment |
pénzügy-számviteli ügyintéző |
pénzügy-számviteli ügyintéző |
2023. 2024. 2025. |
Ösztöndíjszerződés azzal a hallgatóval köthető, aki:
- életévét betöltötte,
- cselekvőképes,
- magyar állampolgár,
- büntetlen előéletű,
- állandó belföldi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik,
- megfelel a honvédségi ösztöndíjas hallgatókra vonatkozó egészségi, pszichikai és egyéb alkalmassági követelményeknek,
- hazai iskolarendszerű szakmai oktatásban tanulmányokat folytató, tanulói jogviszonyban álló vagy hazai felsőoktatási intézmény nappali képzésén vesz részt,
- folyamatos tanulmányok folytatását – kivéve az engedélyezett halasztás esetét – vállalja,
- vállalja, hogy a képzés befejezését követően az MH-val létesített szerződéses szolgálati viszonyát legalább az ösztöndíj folyósításával megegyező ideig fenntartja, és
- nem részesül az önkéntes tartalékos ösztöndíjban.
Az ösztöndíjat elnyert hallgatókkal a Bizottság döntésének közlését követően legkésőbb a tanév vagy félév második hónapjának utolsó napjáig, a tanév vagy félév kezdetére visszamenő hatállyal lehet ösztöndíjszerződést kötni.
Nem köthető ösztöndíjszerződés azzal a hallgatóval, aki korábban részesült az ösztöndíjban, továbbá akivel szemben büntetőeljárás – ide nem értve a magánvádas vagy pótmagánvádló vádindítványa alapján indult eljárást – van folyamatban, a büntetőeljárás jogerős befejezéséig.
Az ösztöndíjra pályázatot benyújtó hallgató tudomásulvételével és hozzájárulásával – a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény 31. § (1) – (2) bekezdésében meghatározott, a szolgálati jogviszony létesítésére vonatkozó feltételekre figyelemmel – a büntetlen előélet és magyar állampolgársággal való rendelkezés feltételének fennállása előzetesen ellenőrizhető.
A tanévenként meghirdetésre kerülő ösztöndíjat elnyert hallgató az ösztöndíjszerződésben a meghatározott szemeszter, illetve félév kezdőnapjától a képző intézmény által kiállított, a képzés várható befejezéséről szóló igazolás alapján a szerződéses állományba vételének időpontjáig, de legfeljebb a tanulói vagy hallgatói jogviszony megszűnését követő három hónapig jogosult ösztöndíjra.
Az ösztöndíj havi összege a felsőoktatási intézményben tanulók esetében:
- felsőoktatási intézmény hallgatója esetében a minimálbér 100%-a;
- szakképző intézmény tanulója esetében a minimálbér 50%-a.
A pályázatnak az adatlap szerint tartalmaznia kell:
- A pályázatot benyújtó hallgató személyes adatait (név, születési hely és idő, anyja neve, lakcím, adóazonosító jel, TAJ szám stb.);
- Igazolást a hallgatói vagy tanulói jogviszonyról (oktatási intézmény adatai, neve, címe, elérhetősége, intézményvezető aláírása, pecsét);
- Adatkezelési nyilatkozatot
- Önéletrajzot
Az egészségügyi válsághelyzet időtartama alatt a hallgatói vagy tanulói jogviszony igazolása a képző intézmény honlapjáról elérhető, elektronikusan kibocsátott dokumentummal is történhet.
Külön csatolni kell:
- Tanulmányi eredményének hiteles igazolása (leckekönyv, bizonyítvány hiteles fénymásolata)
- hatósági erkölcsi bizonyítvány (a pályázat benyújtásakor érvényes)
- államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány másolata
- személyi igazolvány és lakcímkártya másolata
A pályázatok beérkezésének határideje legkésőbb 2022. január 7.
A pályázatokat írásban (ajánlott tértivevényes elsőbbségi küldeményként) az alábbi címre kell eljuttatni. (Kérjük a borítékok feladásakor a postai kézbesítési idő figyelembevételét!):
Név: Magyar Honvédség Parancsnoksága Személyzeti Csoportfőnökség
Cím: 1135 Budapest, Lehel u. 35-37.
Postai cím: 1885 Budapest, Pf. 25.
A borítékra rá kell írni: „Pályázat HM ösztöndíjra”
Külön meg kell nevezni a borítékon a megpályázott szakot/szakirányt/ágazatot.
A pályázat elnyerőivel sikeres alkalmassági vizsgálatot követően ösztöndíjszerződés kerül megkötésre.
Pályázattal kapcsolatos felvilágosítást Hajdu Attiláné alezredes, Németh Annamária főhadnagy és Csibrik Ferencné törzszászlós ad (tel.: 06/1/474-11-11/27-071, 26-027, 27-138) e-mail: hajdu.attilane@hm.gov.hu, nemeth.annamaria@hm.gov.hu, csibrik.ferencne@hm.gov.hu).
Az ösztöndíjpályázatok elbírálására létrehozott bizottság a beadott pályázatok előzetes elfogadásáról 2022. január 14-ig dönt. A befogadott pályázatot beadók alkalmassági vizsgálata tervezetten január és február hónapban kerül lefolytatásra. A pontos időpontról e-mail-ben kapnak az érintettek tájékoztatást.
A hiányosan, rosszul kitöltött pályázatok hiánypótlására az értesítéstől számított 5 munkanapos határidőn belül van lehetőség. A hiányos, határidőn túl beküldött pályázatok érvénytelen pályázatként kizárásra kerülnek.